SAĞLIK HABERLERİ Bu haber 1574 kez okundu
10 Temmuz 2020, Cuma - 11.15

C Vitamininin Faydaları Nelerdir?

C Vitamininin Faydaları Nelerdir?

Sağlıklı bir yaşam için vücudumuz çeşitli besinlere ihtiyaç duyar. Karbonhidrat, yağ, protein, vitamin ve mineraller vücudumuzun ihtiyacı olan temel besin türlerinden bazılarıdır. Beslenme alışkanlığına göre, besin türlerinden bazıları eksik tüketilebilir bu durumda da protein eksikliği, vitamin eksikliği gibi problemler meydana gelebilir. Vitamin eksikliği ülkemizde en fazla rastlanan problemlerden biridir. Vitaminler vücudumuzun normal fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için etkilidir ve bağışıklık sisteminin desteklenmesine yardımcı olurlar. Özellikle C vitamini vücudumuzun ihtiyacı olan temel vitaminlerdendir ve vücudumuz C vitamini üretemeyeceği için vitamin ihtiyacımızı çeşitli gıdalardan karşılamamız gerekir. Peki, vücudumuzun ihtiyacı olan ve dışarıdan alınması gereken C vitaminin faydaları nelerdir?

Bağışıklığı Güçlendirir

C vitamini vücudun bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara yakalanma olasılığını azaltır. Aynı zamanda, C vitamini yorgunluğun, bitkinliğin azalmasına ve normal enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

Kolajen Oluşumuna Katkı Sağlar

C vitamininin eksik olmadığı, düzenli bir beslenme programı ve çeşitli maskeler ile cildinizi güzelleştirebilirsiniz.

C vitamini kan damarlarının, kemiklerin, kıkırdağın, diş etlerinin, dişlerin ve cildin normal fonksiyonu için gerekli olan normal kollajen oluşumuna katkıda bulunur.

C vitamini ile kolajen peptit destekleyerek vücudunuza sağlık için pek çok katkı sunabilirsiniz.

Kolajen nedir sorusu için https://www.day2day.com.tr/ web sitesini inceleyebilir, kolajen takviyeleri hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Kansızlığı Önler

Yapılan araştırmalara göre, C vitamini demir emilimini artırır. Kansızlık gibi problemlerin önüne geçebilmek ve demir emilimini artırabilmek adına; et, balık, tavuk gibi demir içeren besinlerin salata gibi C vitamini içeren besinlerle birlikte tüketilmesi tavsiye edilir.

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...