EĞİTİM HABERLERİ Bu haber 1484 kez okundu
16 Eylül 2017, Cumartesi - 18.23

BÜYÜKGAZİ VE ORHANGAZİ ÖĞRENCİLERİ İŞTE BU OKULLARA GİDECEK

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulların tatilde olduğu yaz döneminde il genelinde 99 okulda bakım ve onarım çalışmaları yapıldı.

BÜYÜKGAZİ VE ORHANGAZİ ÖĞRENCİLERİ İŞTE BU OKULLARA GİDECEK

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okulların tatilde olduğu yaz döneminde Sakarya genelinde 99 okulda bakım ve onarım çalışmaları yapıldı. Onarım yapılan okullardan 97’sinde çalışmalar tamamlandı ve bu okulların öğrencileri 18 Eylül Pazartesi günü başlayacak eğitim yılında daha modern imkanlara kavuşturuldu.
Geniş kapsamlı onarımın yapılan okullardan Büyükgazi Ortaokulu ile Orhangazi İlkokulu’nda ise çalışmalar bir süre daha devam edecek. Bu okullarda öğrenim gören öğrencilerin mağdur olmaması konusunda İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri gerekli tedbirleri aldı.
Onarım çalışmaları devam eden Büyükgazi Ortaokulu’nun öğrencileri okulun yakınındaki Şehit Abdullah Ömür İlkokulu’nda, Orhangazi İlkokulu’nun öğrencileri ise Şirinevler Ortaokulu’nda yeni eğitim öğretim yılına başlayacak.
Büyükgazi Ortaokulu ve Orhangazi İlkokulu’ndaki onarım çalışmalarının iki ay içinde tamamlanması bekleniyor. Çalışmaların bitmesiyle birlikte bu okulların öğrencileri de yenilenerek daha modern imkanlara kavuşturulan okullarında eğitim öğretimlerine devam edecek. 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...