Bungalov otel, son yıllarda popülerlik kazanan ve tatil deneyimini farklı bir boyuta taşıyan konaklama seçeneklerinin başında geliyor. Doğanın içinde huzurlu bir konaklama hizmeti sunan bu tesisler, birçok tatilci tarafından tercih ediliyor. Peki, bungalov otellerin bu denli rağbet görmesinin sebebi ne? İşte, bungalov otelleri tercih etmek için 8 neden.

1. Doğayla iç içe

Bungalov oteller, genellikle doğal alanlarda, ormanda, göl, nehir veya deniz kenarında konumlanıyor. Çevreyle uyumlu olacak şekilde doğanın ortasında yer alan bu tesisler, şehrin karmaşasından uzak, eşsiz bir deneyim sunuyor. Bu nedenle tatilcilerin pek çoğu, doğal güzelliklerinin tam ortasında, kuş cıvıltıları eşliğinde unutulmaz bir tatil geçirmek için bungalov otelleri tercih ediyor.

Ülkemizde özellikle Sapanca bungalov evler, doğal bir ortamda, göl kenarında veya orman içinde bulunuyor olması ve birçok şehre yakın olması hasebiyle çokça tercih ediliyor.

2. Mahremiyet ve huzur

Standart otellere nazaran daha az odası bulunan bungalovlar, tatili daha özel ve daha huzurlu kılıp, mahremiyet sağlıyor. Bilindiği üzere bungalovlar, müstakil ahşap evlerden oluşuyor. Genellikle, birbirlerine belirli uzaklıkta olacak şekilde konumlandırılıyor ya da çit gibi aparatlarla çevrilerek birbirinden ayrılıyor. Bu sayede tatilcilere, kişisel olarak rahat vakit geçirebilecekleri özel alanlar sunulabiliyor. Dolayısıyla bungalovlarda konaklayan kişiler, daha fazla gizlilik ve aynı zamanda daha fazla sessizlik elde edebiliyor.

3. Estetik ve doğal tasarım

Bungalov oteller, genellikle doğal malzemelerle yapılan ve çevreye uyumlu olacak şekilde tasarlanan evlerden oluşuyor. Ahşap detaylar, açık hava terasları, geniş pencereler, bahçeler, verandalar gibi daha pek çok özelliğiyle dikkat çeken bungalov evler, doğayla iç içe bir konaklama deneyimi sunuyor. Estetik açıdan hoş bir görüntüye ve tasarıma sahip olmaları, bungalovların popülaritesini arttırıyor.

4. Kişiselleştirilmiş hizmet

Bungalov oteller, küçük ölçekli işletmeler olduğu için misafirlerine daha kişiselleştirilmiş bir hizmet sunma imkânı bulabiliyorlar. Örneğin bungalov evlerden oluşan bir tesiste çalışan personeller, konuklarla yakından ilgilenebiliyor ve her türlü desteği kolayca sağlayabiliyor. Zira bu tip tesislerde bulunan evlerin sayısı sınırlı olduğu için konukların sayısı da sınırlı kalıyor. Dolayısıyla hizmet kalitesi artıyor.

5. Eşsiz manzara

Bungalov otelleri öne çıkaran en önemli özelliklerden biri, eşsiz manzaralara sahip olmaları. Bu otellerin birçoğu, göl, deniz ve orman manzarası gibi herkesin hoşuna gidebilecek muhteşem doğal manzaralara sahip. Dolayısıyla bungalov evlerde, sabah, doğanın, denizin, gölün, nehrin veya engin ormanın muhteşem görüntüsüyle gününüze başlayıp, eşsiz bir gün batımı manzarasıyla günü sonlandırabiliyorsunuz. Veyahut kış aylarında bungalovda şömine başında, kar yağışını seyredebiliyor, yazın size özel havuzda doğa manzarası eşliğinde özgürce vakit geçirme şansı elde edebiliyorsunuz.

6. Konfor ve rahatlık

Bungalovların birçoğu, tatilcilerin konfor ve rahatlık beklentisini karşılayabilen modern ve şık tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Bungalov evlerde, konfor seviyesini üst düzeylere çıkaran özel alanlar bulunuyor. Mutfak, banyo, yatak odaları ve oturma odası gibi başat alanların yanı sıra özel teras, bahçe, özel havuz, ısıtmalı havuz, jakuzi ve şömine gibi ek imkanlar, bungalovda konaklayan misafirlere ekstra rahatlık sunuyor.

7. Farklı deneyimler

Bungalov oteller, geleneksel otellerden farklı olarak konaklama deneyimine farklı bir tat katabiliyor. Doğayla iç içe olma hissi, sıra dışı bir tatil deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Bununla birlikte doğada yapılan trekking, dağ bisikleti, doğa yürüyüşü gibi aktiviteler için ideal bir ortam sunuyor. Örneğin Doğu Karadeniz’de bulunan bungalovların bir kısmı, akarsu veya dere kenarında konumlandığı için burada konaklayan misafirler, rafting veya zipline gibi ekstrem aktivitelere katılma imkânı buluyor.

8. Fiyat ve değer dengesi

Bungalov otellerde, lüks, resort veya 5 yıldızlı otellere, hatta çoğu pansiyon ve apart otele göre daha uygun fiyatlarla konaklama şansı elde edilebiliyor. Zira bazı durumlarda, bungalov oteller, standart otellere nazaran daha uygun fiyatlar sunabiliyor. Bu sayede daha az ödeyerek daha özel bir tatil deneyimi yaşama fırsatı elde edilebiliyor. Bu fiyat-değer dengesi, bungalov otellerin tercih edilmesindeki en önemli faktörlerden biri.

Bungalov oteller, farklı bir konaklama deneyimi arayanlar için mükemmel bir seçenek. Tatilde mahremiyet arayanlar, şehirden uzak, doğayla iç içe huzurlu bir ortamda vakit geçirmek isteyenler gönül rahatlığıyla bungalov otelleri tercih edebilir.

Kaynak: Basın BÜLTENİ