“SİVİLLER HEDEF ALINIYOR”

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Başkan Tever, şunları söyledi; “İsrail, tüm dünyanın gözleri önünde insanlığı vurmaya devam ediyor. Sivil yerleşim yerlerini hedef almaya aralıksız devam eden vahşi Siyonizm, son olarak Gazze’de dün gece 320 noktaya düzenlediği saldırıda 400 masum insanı katletti. İsrail’in uluslararası hukuku hiçe sayarak sivilleri hedef alan saldırılarını asla kabul etmiyor ve en şiddetli şekilde bir kez daha kınıyoruz.”

“DERHAL HAREKETE GEÇİLMELİ”

“İnsanlık, tüm dünyanın gözü önünde bu korkunç soykırımı yapmakta olan İsrail’e karşı derhal harekete geçerek Siyonist vahşete artık son vermelidir. Hastanelerin, okulların, camilerin, kiliselerin terörize eylemlerle acımazsızca bombalandığı bir dünya yerine insani trajedilerin son bulduğu, kutsal topraklarda yaşayan her kesim insanın emniyetini garanti altına alacak ‘daha adil ve daha yaşanılır bir dünya mümkün’ olduğunu ifade etmek isteriz.”

“MAZLUMUN YANINDAYIZ”

“Mazlum ve mağdur Filistin halkının yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi, İsrail’in sivillere karşı daha fazla suç işlemesini engellemek için artık tüm dünya bir araya gelmeli ve insanlık harekete geçmelidir. Siviller ve kadınlar hedef alınmaktadır ve bu, değer verdiğimiz her türlü insani hassasiyete aykırı bir barbarlıktır. Milletçe Gazze’ye yönelik orantısız ve her türlü insani, ahlaki temelden uzak, barbarca saldırıların karşısında olmaya devam edeceğiz. Katliamda vefat eden mazlum Filistinlilere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum.” Haber: Serkan OK