GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 444 kez okundu
8 Kasım 2019, Cuma - 10.37

Başkan Oturak Mevlit Kandilini kutladı

MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, Mevlid kandili vesilesi ile yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Başkan Oturak Mevlit Kandilini kutladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Bugün Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) yer yüzünü şereflendirdiği günün yıl dönümüdür. O’nun gelişi; insanlığın sevgiye, merhamete, güler yüze, tevazuya, fedakarlığa ve hepsinden önemlisi bir ve beraber olmaya hasret kaldığı karanlık günlerde; bir nur gibi etrafı aydınlatmıştır.
O’nun çağrısıyla uyanan insan oğlu,  yeryüzünde bulunma sebebinin idrakine varmış, fani dünyanın geçici güzelliklerini bir kenara bırakarak Allah’ın rızasının ardına düşmüştür.
O’nun yaratıcının varlığından şüphe dahi etmeyen emin duruşu, şahsi çıkar ve menfaatler için kurulan put pazarını yerle bir etmiş, zalimlerin sultaları bir bir yıkılmıştır.
O’nun hemen ardından aynı kara düzeni geri getirmek isteyenler tekrar ortaya çıkmış, kurduğu tevhid kardeşliğini parçalamak için günümüze kadar hiç boş durmamışlardır
Bu çehreler kim olurlarsa olsunlar, kaç kişi bir araya gelirlerse gelsinler şunu unutmasınlar ki: Bizler yüce Allah’ın Kuran’ı Kerim’de “O, Allah’ın elçisi Muhammed’dir. Onunla beraber olanlar da kâfirlere karşı sert, kendi aralarında merhametlidirler. Onları, Allah’ın lutuf ve rızâsına talip olarak hep rükûda ve secdede görürsün.” ayetinde buyurduğu üzere, bütün eksiğimiz ve kusurumuzla daima Peygamber Efendimiz (s.a.v) yolundayız.
İnşallah Allah ebedi alemde yanında olmayı da cümle ümmeti Muhammed’e nasip etsin. Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.”

1/1
Halil Hakan Oturak
Halil Hakan Oturak

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...