Belediyelerin esnafa yönelik denetimlerden memnun olduklarını belirten Başkan Akdadağan, zincir marketlerin daha çok denetlenmesini istedi. 

Başkan Akdardağan, “Belediyelerimiz ve zabıta birimlerimiz ile koordineli çalışmaktan ve esnafımızın denetlenmesinden memnuniyet duyduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Hem yaz mevsimi olması, hem de her gün etiket değiştiren zincir marketler esnafımızın kabusu, halkımızın ıstırabı olmaya devam ediyor. Bizler esnaf olarak zincir marketlerle rekabet etmekte zorlanırken, zincir marketler ise ödedikleri cezalara ve yapılan uyarılara rağmen hala bildiğini yapmaya devam ediyor. Son günlerde özellikle ürün fiyatlarının sürekli değişmesi ve son kullanma tarihlerinin geçtiğine yönelik şikayetler alıyoruz. Bu konu çok önemli ve çok hassastır. Bu vesileyle yerel yönetimlerimize ve ilgili zabıta birimlerimize çağrı yapmak istiyoruz. Halkımızın sağlığına ve yaptıkları zamlarla cebine göz diken zincir marketler sürekli denetlenmelidir.” ifadelerine yer verdi.

Son günlerde yine seyyar satıcıların artışa geçtiğine dikkat çeken Başkan Akdardağan,“Yine son günlerde artmaya devam eden seyyar satıcılar, cami önlerinde, esnaflarımızın dükkanlarının karşısında ve sokak aralarında baş ağrıtıyor. Nereden geldiği belli olmayan ve kayıt dışı olarak faaliyet gösteren seyyar satıcılara yönelik kalıcı adımlar atılmasını istiyoruz. Her zaman esnafın yanında olan belediyelerimizden, zabıta birimlerimizden ve yerel yöneticilerimizden zincir marketlerin denetimleri konusunda hassas davranmalarını ve seyyar satıcı sorununa çözüm bulmalarını bekliyoruz.” diye konuştu.