Cinayet, 16 Nisan 2022 tarihinde İzmir Güzelbahçe'de gerçekleşti. Devrim Gürkan, babasının sahibi olduğu balık restoranında gerçekleşen olay sonrasında polise giderek korkunç cinayeti anlattı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, Gürkan'a 'üst soydan akrabayı tasarlayarak kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı. Gürkan'ın akıl sağlığının yerinde olduğu belirlendi. Mahkemeye çıkan sanık, soğukkanlı bir şekilde olayı anlatırken, babasıyla daha önce yaşadığı kavgayı gerekçe gösterdi.

Devrim Gürkan'ın ifadesi, olayın vahametini ortaya koyması bakımından dikkat çekti. Gürkan, "Bana hipnoz yapılıyordu. Olay günü elimde bıçakla restorana gittim. Babama, 'geçen hafta gırtlağımı keseceğini söylüyordun. Hadi gel sokağa çıkalım' dedim. Sonra babam üzerime hamle yaptı. Ben de bıçağı salladım. Daha sonra bıçakla polise teslim oldum. Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi ve Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde 2012-2013 yıllarında tedavi gördüm" şeklinde ifade verdi.

Mahkeme süreci devam ederken, Haşmet Gürkan'ın eşi ve kızının duruşmaya gelmediği belirtildi. Gürkan'ın bir sonraki duruşması Şubat 2024'e ertelendi.

HABER MERKEZİ

Editör: Şevval Geçin