Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetle ittifak iddialarına sert bir şekilde tepki gösterdi.

"Yumuşama olur ama ittifak olmaz"

Erdoğan açıklamasında, "Bizim normalleşme yapmamız aslında muhalefeti normalleştirme çabasıdır. Sıkılı yumrukları açacak olan muhalefettir. Dilini, söylemini düzeltecek olan muhalefettir. İktidar partisi ile ana muhalefet partisi arasında siyasi ittifak olmaz.

Uzlaşma olur, normalleşme olur, yumuşama olur ama siyasi ittifak olmaz. Biz de zaten böyle bir çaba içerisinde değiliz. Biz ülkemize milletimize ve devletimizin güvenliğine dair konularda ortak bakış açısını yakalamaya çalışıyoruz. Sivil anayasa ve dış politika gibi konularda iç cepheyi sağlamlaştırma gayretindeyiz." ifadelerini kullandı.

"Cumhur İttifakı sapasağlam ayaktadır"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

Muhalefetten yapıcı davranmalarını bekliyoruz. Diyalog süreci parti içi iktidar kavgasına kurban edilmemelidir. Biz rahatız. Eleştiri sınırlarını aşan yakışıksız ifadeleri sineye çekmeyiz. Birilerinin ortaklık arayışı AK Parti'nin 22 yıllık hizmet mirasından pay kapmaksa kimseyi başarı hikayemize ortak etmeyiz.

FETÖ'nün tetikçi kalemleriyle nereye varılmak istendiğini çok iyi biliyoruz. Gerek Sayın Bahçeli gerekse şahsım saldırıların arkasındaki aklı gayet net şekilde görüyoruz. Bunların meselesi Türkiye'nin güvencesi Cumhur İttifakı'dır. Bu tuzağa düşmeyeceğiz. 15 Temmuz gecesi meydanlarda kurulan Cumhur İttifakı sapasağlam ayaktadır. Milletimizin selameti için ayakta kalacaktır.

Kaynak: ensonhaber