Turkcell açıklamasında, şimdiye kadar 2 kez düzenlenen Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nın ikisinde de şampiyon olmayı başaran ay-yıldızlı milli takımın bir kez daha şampiyonluk için sahaya çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, "Ampute Milli Futbol Takımımız, İspanya'yı 14. dakikada Rahmi Özcan, 28. dakikada Ömer Güleryüz ve 32. dakikada Fatih Şentürk'ün penaltıdan attığı gollerle devirdi. Ay-yıldızlı milliler, bu zaferle üst üste 3. kez şampiyon oldu." denildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, Ampute Milli Futbol Takımını tebrik ederek, şunları kaydetti:

"2017'den beri ana sponsoru olarak destek vermekten gurur duyduğumuz Ampute Milli Futbol Takımımız, 3. kez Avrupa Şampiyonu olarak tarihi bir başarıya imza attı. Ülkemize ve bizlere büyük bir gurur ve sevinç yaşatan tüm oyuncularımızı ve Bedensel Engelliler Federasyonumuzu gönülden tebrik ediyorum. Türkiye'nin Turkcell'i olarak daha önce olduğu gibi, bundan sonra da spora ve sporcularımıza desteğimiz artarak devam edecek. Umuyorum ki yeni başarı hikayelerine katkı sağlamaya hep birlikte devam edeceğiz."

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Alpaslan Erkoç da Ampute Milli Futbol Takımının tarihi bir zafere imza attığını vurgulayarak, "Bu başarı, bu zafer tüm Türkiye'nin yıllardır verdiğimiz emeklerin karşılığını almaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz. Ampute futbolda dünya artık bizi takip ediyor. Ülkemizin bayrağını uluslararası arenada dalgalandırmaya devam edeceğiz. En büyük Türkiye." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA