Liglere verilen Milli maç ve yerel seçim arasında çalışmalarını sürdüren temsilcimiz Sakaryaspor, üçüncülük koltuğundaki yerini sağlamlaştırmak için var gücüyle çalışıyor. Direkt olarak adını finale yazdırmak isteyen ekibimiz, bu doğrultuda kalan 7 haftada puan kaybı yaşamak istemiyor. Rüstemler Tesisleri’nde oldukça yüksek tempoda çalışan sporcular, mental ve fiziksel olarak bu haftalara hazırlanıyor. 

HEDEFİMİZ  3 PUAN

Sezonun ikinci yarısında bir türlü galibiyet serisi yakalayamayan yeşil siyahlılar, son maçında Altay’ı mağlup ederek 3’ncülük koltuğuna oturmuştu. Bu galibiyetle birlikte moral da bulan yeşil siyahlı ekibimiz, deplasmanda Şanlıurfa’yı da yenerek sezonun ikinci yarısındaki ilk galibiyet serisini yakalamak istiyor. Seçimlerin ardından 2 Nisan Salı günü Urfa’da maça çıkacak temsilcimiz, taraftarını mutlu edecek bir skorla sahadan ayrılma niyetinde. 

ŞANLI HATA İSTEMİYOR

Gerçekleştirilen çalışmalar boyunca oyuncularının adeta pestilini çıkaran Teknik Direktör Tuncay Şanlı, oyuncularının kalan haftalarda tüm puanlara talip olduğunu söyledi. Sporcularına da uyarılarda bulunan Şanlı, “Sezonun sonuna kadar maç maç giderek toplayabileceğimiz tüm puanları toplamak istiyoruz. Üstümüzde yer alan takımlar hata yaparsa tabi ki hala 2’nciliği istiyoruz ama gerçekçi hedefimiz 3’ncülük koltuğu. Bu takım süper Lig’i sonuna kadar hak ediyor. Bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” ifadelerini kullandı. Kubilay Ersoy
 

Muhabir: Süleyman DOĞRU