Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Ahmet Akkoç Ortaokulu 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Programı, okulun Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Asuman Balkan, Seda Yalçın, Erol Arar, Ali Doğan Güngör, Sacit Altuntaş ve Serdar Mutlu yönetiminde gerçekleştirildi. Programa okulun 7-B sınıfı öğrencilerinin hazırladıkları "Çanakkale  Kahramanları" oratoryosu, "Mektepli " ve "Şehidin Mektubu" tiyatro gösterileri damgasını vurdu.

Çanakkale türkülerinin, karaoke ile 6-B sınıfı öğrencilerin yüksek  performansıyla  seslendirilmesi de izleyenlerden büyük alkış aldı. 5-A, 5-B, 5-D (Dil) sınıflarından öğrencilerin şiir performanslarıyla da salonda duygu dolu anlar yaşandı.

Program sonunda  6-F sınıfı öğrencileri, veli ve öğrencilere  hazırladıkları üzüm hoşafı ve ekmek ikramların da bulundu. Programın hazırlanmasında destekleri olan başta Okul Müdürü İlyas Kahya'ya, Müzik öğretmeni Ayşegül Yıldız Mesten'e ve Resim öğretmeni Nevin Baş'a teşekkür edildi.

Programa Okul Müdürü İlyas Kahya başta olmak üzere, Figen Sakallıoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Melik Hayri Çetinkaya, okul yönetimi, Okul Aile Birliği Başkanı Şükran Karslı ve başkan yardımcısı Sema Aslan ile öğretmenler ve öğrenciler katıldı.