"Tarımda Üreten Türkiye"

Akçalışkan, ilk olarak Adapazarı Ziraat Odası Başkanı Ercan Ateş'i makamında ziyaret ederek, Sakarya genelinde tarım politikaları üzerine istişarelerde bulundu. Akçalışkan: "Tarımda kullanılan mazotta ÖTV yükünü kaldıracak, gübre ve tohum maliyetinin %50’sini destek olarak geri vereceğiz. Temel tarım ürünlerinde taban fiyatlarını maliyet, kur, enflasyon ve çiftçilerimize insan onuruna yaraşır gelir sağlamayı dikkate alarak belirleyeceğiz. Tarımda Üreten Türkiye" modelimizle Türkiye’yi güçlendireceğiz, üretimi artıracağız. Tarım kredisiyle çiftçilerimizi rahatlatacak, dayanışmamızı sürdüreceğiz. #AzKaldı #SakaryaTarihYazacak" dedi. 

İstişarelerde bulundu

Akçalışkan bir sonraki ziyaretini ise Sakarya Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş'a gerçekleştirdi. Akçalışkan: "Sakarya Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Ali Bektaş'ı makamında ziyaret ederek, Özel Halk Otobüsü ve Minibüs sahibi esnaflarımızı ilgilendiren ortak konular üzerine istişarede bulunduk. Oda Başkanımız Ali Bektaş'a yakın ilgisi ve misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederim. #SakaryaTarihYazacak" diye konuştu. 

"Öğretmen kardeşime söz veriyorum"

14 Mayıs seçim çalışmaları çerçevesinde Şeker Mahallesi Tunahan sitesi sakinlerini ziyaret eden Akçalışkan: "Ev ziyaretlerimiz kapsamında kadınlarımızın öneri ve talepleriyle ilgili görüşmeler yaparak ev kadınlarımıza söz verdik. Öğretmen evladı için atama bekleyen bir annenin, bizleri görünce hakim olamadığı göz yaşları için söz veriyorum. Atama bekleyen öğretmen kardeşim, Sana da söz veriyorum #AzKaldı #SakaryaTarihyazacak" dedi. /Haber MERKEZİ

Editör: Şevval Geçin