Yeni evlenecek çiftleri yakından ilgilendiren Aile ve Gençlik Fonu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Fon kapsamında başvurusu kabul edilen çiftlere, toplam 48 ay vadeli ve ilk 2 yılı geri ödemesiz olmak üzere, 150 bin lira faizsiz kredi imkanı sunulacak. Bu avantajdan yararlanmak isteyen çiftler, Bakanlığa başvurularını yapmadan önce evlilik öncesi ve sonrası eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden faydalanma taahhüdü verecekler.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, başvuru şartlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, evlenecek çiftlerin programdan yararlanabilmeleri için Bakanlık tarafından sunulan evlilik öncesi eğitim ve danışmanlık hizmetinden faydalanmalarının ardından evlenmeleri ve evlilik sonrasında da benzer hizmetlerden yararlanmayı kabul etmeleri gerektiğini vurguladı.

Fon, Türkiye'nin yeraltı kaynaklarından elde edilen gelirlerle desteklenecek. 15 Şubat itibarıyla başlayacak başvuruları kabul edilen aile kurmak ve projelerini hayata geçirmek isteyen genç çiftler, bu destekten faydalanabilecekler. Aynı zamanda, çiftlerin finansal olarak desteklenmesiyle birlikte, eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle de evlilik süreçlerine olumlu katkı sağlanması amaçlanıyor./Haber MERKEZİ 

Kaynak: Haber MERKEZİ