Etkinlikler, İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hasan Büyükbaş'ın açılışını yaptığı Tübitak 4 Oda Sergisi ile başladı ve veliler, öğrenciler ve öğretmenler tarafından yoğun ilgi gördü.

İLGİ ÇEKTİ

Tübitak Atölye Öğretmeni Mustafa Demirer, Görsel Sanatlar Sergisi'nin sorumlusu Nevin Baş ve Dilimizin Zenginlikleri projesinin düzenleyicisi Olcay Arabul, serginin hazırlanmasında büyük emek sarf ettiler. Sergiyi gezenler arasında İlçe Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hakan Büyükbaş, Ahmet Akkoç Ortaokul Aile Birliği Başkanı Sema Aslan ve Semerciler Mahallesi Muhtarı Sinan Panta da bulunuyordu. Büyükbaş ve Panta, sergi hakkında ayrıntılı bilgi alarak öğrencilerin çalışmalarını incelediler.

Resim 2024 06 07 102433317

TÜBİTAK SERGİSİ

Tübitak 4 Oda Sergisi'nin ardından, sene sonu şenlikleri diğer etkinliklerle devam etti. Öğrencilerin yıl boyunca hazırladıkları projeler ve eserler, veliler ve diğer ziyaretçiler tarafından büyük beğeni topladı. Okul Müdürü İlyas Kahya, organizasyonun başarılı geçmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Bu organizasyonda emeği geçen çocuklarımızı ve öğretmenlerimizi kutluyorum," dedi.

Resim 2024 06 07 102352192

ÖĞRENCİ EMEĞİ

Sergilenen eserler ve gerçekleştirilen etkinlikler, öğrencilerin yıl boyunca gösterdiği çaba ve özverinin bir yansıması olarak dikkat çekti. Hem öğretmenlerin rehberliğinde hem de öğrencilerin yaratıcı çalışmalarıyla hazırlanan etkinlikler, Ahmet Akkoç Ortaokulu'nun eğitim kalitesini ve öğrenci potansiyelini bir kez daha ortaya koydu. Ahmet Akkoç Ortaokulu'nun 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı sene sonu şenlikleri, öğrencilerin yeteneklerini sergileme fırsatı bulduğu, öğretmenlerin ve velilerin ise bu başarıları gururla izlediği unutulmaz bir etkinlik olarak hafızalarda yer aldı. Ahmet Akkoç Ortaokul Aile Birliği Başkanı Sema Aslan da etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür etti.

Resim 2024 06 07 102510437

Kaynak: basın bülteni