Sakarya AFAD'tan yapılan açıklamaya göre, yıl içinde verilen afet farkındalık eğitimleri devam ediyor. Bu kapsamda Şeyh Edebali Camisi ve Korucuk Toki Numan Yazıcı Kur'an kurslarında okuyan çocuklara ve yetişkinlere, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken doğru davranışlar, afet ve acil durum çantasında bulunması gereken malzemeler, yangın söndürme cihazının doğru ve etkili kullanılması gibi konular hakkında bilgi verildi.

DEPREM ÇANTASI HAZIRLIĞI 
Ekipler daha sonra Camili Yenikent kız ihtiyaç odaklı Kuran Kursunda Afet Farkındalık eğitimi verdi.  0-4 yaş arası çocukların ve yetişkinlerin eğitim gördüğü Kuran kursunda Afet öncesi-sırası-sonrasında yapılması gereken doğru davranışlar, Afet ve Acil Durum çantasında bulunması gereken araç, gereç ve malzemeler, yangın söndürme cihazının doğru ve etkili kullanılması gibi konular anlatılarak deprem anı tahliye tatbikatı yapıldı.

DEPREM ANI TATBİKATI
Eğitimler sonunda deprem anı tahliye tatbikatı da gerçekleştirildi. Ekipler, Arifiye Üzeyir Garih Ortaokulu ile şeker fabrikasındaki çalışanlara da afet farkındalık eğitimi verdi. Çök-kapan-tutun, yangın söndürme cihazının kullanımı ile afet ve acil durum çantasının hazırlanışı gibi konularda bilgi veren ekipler, eğitimlere katılanlara teşekkür etti.

“DESTEK VERECEĞİZ”
Eğitimlere ilişkin AFAD’tan yapılan açıklamada, “Eğitime katılan tüm kursiyer ve hocalarımıza AFAD’ a olan ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyor gelecek nesillerimizi Afetlere karşı bilinçli ve duyarlı yetiştirebilmek için gerekli eğitim ve uygulamalarda tüm imkan ve olanaklarımızla destek olacağımıza söz veriyoruz.” denildi.