Yeşilçam filmlerinde sık sık Münir Özkul ve Kemal Sunal ile başrolleri paylaşan ve unutulmaz filmlerde rol alan oyuncu Adile Naşit'in hayatı film oluyor. Filmin senaryosunu ise Gani Müjde kaleme alacak.
 

Yeşilçam filmlerinin unutulmaz oyuncusu Adile Naşit'in hayatı beyazperdeye taşınıyor. Birçok önemli yapıma imza atan Gani Müjde ise filmin senaryosunu kaleme alacak. Birsen Altuntaş'ın haberine göre, efsane oyuncunun 25 ile 35 yaş aralığı beyazperdeye yansıtılacak.
 

ADİLE NAŞİT KİMDİR?

Adile Naşit (17 Haziran 1930 - 11 Aralık 1987), Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu. Gerçek adı Adile Naşit Özcan'dır. Türkiye'nin en sevilen ve saygı gören komedyenlerinden biri olarak kabul edilir.

Adile Naşit, 17 Haziran 1930 tarihinde İstanbul'da doğdu. Sanat hayatına tiyatro ile başladı ve İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda sahne aldı. Daha sonra sinemaya adım atan Naşit, 1953 yılında "İngiliz Kemal Lawrence'e Karşı" filmiyle sinema kariyerine başladı. Türk sinemasının önemli komedi filmlerinde yer alarak kariyerini sürdürdü.

Adile Naşit, Türk televizyon tarihinde unutulmaz karakterleri canlandırdığı "Çiçek Abbas," "Neşeli Günler," ve "Güle Güle Godot" gibi dizilerle de tanınır. Cana yakın tavırları, mizahi yeteneği ve sempatik duruşuyla halk tarafından sevilerek izlendi.

Naşit'in kariyeri boyunca birçok ödül kazandı. Ancak, 1987 yılında kanser nedeniyle hayatını kaybetti. Şişli Cami'sinde düzenlenen törenin ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Editör: Haber Merkezi