MHP Sakarya İl Başkanlığının ardından milletvekili aday adayı olarak başvuruda bulunan Ahmet Ziya Akar, “Vatandaşımızın bize ilettiği dönüşler önümüzdeki günlerde siyasette şekillenmemizi gösterecek. Biz tüm adaylarımız ile birlikte Sakaryalı hemşehrilerimizin ortak dili olmak ve TBMM çatısı altında onların sesi duyurmak, meclis çatısı altında, yetkimiz çerçevesinde taleplerinin savunucusu olmak için elimizden geleni yapacağız. Sakarya’mız için çalışan her milletvekilimize teşekkür ediyorum. 28. Dönemde seçilecek olan vekillerimiz ile bazı Sakarya’mıza hakkettiği özlediği Ankara siyasetinden gerekli hizmeti buraya getirmek ek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

AA-20230413-30845581-30845573-MHP_GRUP_BASKANVEKILI_BULBUL_SAKARYADA_KONUSTU

‘HDP’NİN VESAYETİ ALTINDA’          

Akar’ın konuşmalarının ardından 6’lı masayı sert bir ifade ile eleştiren MHP Grup Başkan vekili ve Sakarya Milletvekili aday adayı Muhammed Levent Bülbül,  “Herkes poker surat gibi mimiklerini oynatmadan 1,5 sene boyunca oturup yemişler içmişler millete umut vadetmişler. Ama millet adına bir şey olmadığı ortaya çıktı. Buradan bu memlekete, bu millete hayır gelir mi? HDP'nin vesayeti altında, Kandil'in vesayeti altında bu memlekette bir yönetim anlayışının hakim olması mümkün mü? Bu memlekette terörle mücadelenin devam ettirilmesi mümkün mü? Bir mutabakat metni var; içerisinde PKK'nın adı geçmiyor. Bir mutabakat metni var; FETÖ'nün adı geçmiyor. Bu korku neden? Kime şirin gözükmeye çalışıyorsunuz?” Mavi vatanı çok uluslu yapılarla beraber çözeceklermiş. Mavi vatandaki mesele; Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin egemenlik ve bağımsızlık meselesidir. HDP'nin resmen vesayeti altına girmiş bir altılı masa var. 'Efendim biz HDP'yle beraber değiliz, altılı masada HDP yok'. Külahıma anlatın.” diye konuştu.

WhatsApp Image 2023-04-14 at 11.55.04

KAPILARI AÇIK BIRAKTI

Yapılan muhalefetin milli güvenlik tehdidi olduğuna dikkat çeken vekil Bülbül, “Türkiye'de Cumhur İttifakı'nın karşısında konumlanmış olan siyasi yapı, basit bir muhalefet olarak değerlendirilemez. Büyük bir üzüntüyle söylüyorum; ne yazık ki Türkiye açısından bir milli güvenlik tehdididir. Yine hicap duyarak söylüyorum ki bunun içerisinde Kuvayimilliye'nin devamı olduğunu ifade eden, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bir yapı olduğunu bildiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin içerisinde olması da yine aynı şekilde bizim için üzüntü kaynağıdır. Yine 'Türk milliyetçilerini toplayacağım.' diyerek Türk milliyetçilerinin buluştuğu adres olarak kendini tanıtıp kendi parti programında, kendi siyasetinde Türk milliyetçiliğinin esamesi okunmayan bir partiye ne yazık ki belli sebeplerle kaymış olan kardeşlerimizi de biz bu noktada sorumlu tutmuyoruz, onlara da her zaman kapımız açıktır." İfadelerini kullandı. Şevval GEÇİN- Can İKİZ