Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde meydana gelen ve 10 ilde etkili olan depremler nedeniyle evleri yıkılan ya da hasar gören depremzede ailelerin, çeşitli illerde barınması sağlandı.

İlk olarak Hastanelerde yataklar boşaltılırken, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu depremzedeler için açıldı. Milletvekili Atabek, yerel bir programda konuk olarak, Sakarya'da 7 bin civarında depremzedelerin misafir olduğunu dile getirdi.

32 KİŞİ TEDAVİ ALTINDA

Vekil Atabek yaptığı açıklamada, "Sakarya'da şu anda 7 bin civarında depremzede vatandaşı ağırlıyoruz. Depremzedlerin bir kısmı şehirdeki 10 otelde konaklıyor. Otellerinin kapılarını açan işletmecilerine bu hususta teşekkür etmek istiyorum. Bunun dışında yurtlarda kalan ve evlerde kalan depremzede misafirlerimiz var. Yeni misafirlerimiz de gelmeye devam edecek. Şimdi şehrimize gelen deprem mağdurları için neler yapabiliriz bunların çalışmalarını yapmaya başladık." dedi. Atabek, deprem bölgesinden 492 yaralının Sakarya'ya getirildiğini, yaralılardan 460'nın taburcu edildiğini ve 32'sinin hastanedeki tedavisinin sürdüğünü söyledi."