Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından basın iftar programı düzenlenerek Sakarya milletvekili aday adayları tanıtım toplantısı yapıldı. İlk konuşmayı yapan MHP milletvekili adayı Ahmet Ziya Akar, “Vatandaşımızın bize ilettiği dönüşler önümüzdeki günlerde siyasette şekillenmemizi gösterecek. Biz tüm adaylarımız ile birlikte Sakaryalı hemşehrilerimizin ortak dili olmak ve TBMM çatısı altında onların sesini duyurmak, meclis çatısı altında, yetkimiz çerçevesinde taleplerinin savunucusu olmak için elimizden geleni yapacağız. Sakaryamız için çalışan her milletvekilimize teşekkür ediyorum. 28. Dönemde seçilecek olan vekillerimiz ile Sakaryamıza hak ettiği hizmeti getirmek için elimizden geleni yapacağız.” ifadelerine yer verdi.

“HDP’NİN VESAYETİ ALTINDA”
Akar’ın ardından 6’lı masayı sert ifadelerle eleştiren MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül,  “Hepsi poker surat gibi mimiklerini oynatmadan 1,5 sene boyunca oturup yemiş içmiş, millete umut vadetmiş. Ama millet adına bir şey olmadığı ortaya çıktı. Buradan bu memlekete, bu millete hayır gelir mi? HDP'nin vesayeti altında, Kandil'in vesayeti altında bu memlekette bir yönetim anlayışının hakim olması mümkün mü? Bu memlekette terörle mücadelenin devam ettirilmesi mümkün mü? Bir mutabakat metni var; içerisinde PKK'nın adı geçmiyor. Bir mutabakat metni var; FETÖ'nün adı geçmiyor. Bu korku neden? Kime şirin gözükmeye çalışıyorsunuz? Mavi vatanı çok uluslu yapılarla beraber çözeceklermiş. Mavi vatandaki mesele; Türk milletinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin egemenlik ve bağımsızlık meselesidir. HDP'nin resmen vesayeti altına girmiş bir altılı masa var. 'Efendim biz HDP'yle beraber değiliz, altılı masada HDP yok.’ diyorlar. Külahıma anlatın.

Kılıçdaroğlu, HDP'nin cumhurbaşkanı adayıdır. Kılıçdaroğlu, altılı masanın da cumhurbaşkanı adayıdır. HDP politikalarından bağımsız bir şekilde bu süreçte bir yönetim ortaya koyamayacağını herkesin biliyor olması gerekir. Kimse kimseyi kandırmasın ve özellikle kimse kendini de kandırmasın. İstikrarı arzu ediyorsak ülkenin huzurunun devamını arzu ediyorsak bunun mücadelesi içerisindeysek Cumhur İttifakı'nın göreve devam etmesinde büyük önem vardır." ifadelerini kullandı.

KAPILARI AÇIK BIRAKTI
Yapılan muhalefetin milli güvenlik tehdidi olduğuna dikkat çeken vekil Bülbül, “Türkiye'de Cumhur İttifakı'nın karşısında konumlanmış olan siyasi yapı, basit bir muhalefet olarak değerlendirilemez. Büyük bir üzüntüyle söylüyorum; ne yazık ki Türkiye açısından bir milli güvenlik tehdididir. Yine hicap duyarak söylüyorum ki bunun içerisinde Kuvayi Milliye'nin devamı olduğunu ifade eden, Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu bir yapı olduğunu bildiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi'nin içerisinde olması da yine aynı şekilde bizim için üzüntü kaynağıdır. Yine 'Türk milliyetçilerini toplayacağım.' diyerek Türk milliyetçilerinin buluştuğu adres olarak kendini tanıtıp, kendi parti programında, kendi siyasetinde Türk milliyetçiliğinin esamisi okunmayan bir partiye ne yazık ki belli sebeplerle kaymış olan kardeşlerimizi de biz bu noktada sorumlu tutmuyoruz, onlara da her zaman kapımız açıktır." İfadelerini kullandı. Şevval GEÇİN- Can İKİZ