AÇIKLAMA YAPTI 
AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Ali İhsan Yavuz, partisinin genel merkezinde adaylık başvurularına dair açıklama yaptı. Cumhur İttifakı olarak seçimlerde kendilerine destek vermeleri adına diğer partililerle görüşmelerin devam ettiğini söyleyen Yavuz, 3 dönem kuralına da değindi. 

3 DÖNEM KURALI 
Yavuz, “Bizim tüzüğümüzde 3 dönem kuralı vardı. Yetki 2017 yılında tamamen MKYK’ya bırakıldı. Bu kararı MKYK verecek. Ona ilişkin herhangi bir karar alınmadı. 3 döneme takılan ya da 3 dönemden daha fazla milletvekili yapmış olan herkesten başvuru alıyoruz. Onlar aday adaylık müracaatında bulunabiliyor. Öncelikle başvurular alınacak ve yetkili kurumlar bunu tartışmaya başlar, sonra da buna ilişkin gerekli karar alınır. Liste teslimi belki Nisan’ın ilk haftasından sonraya kadar devam eder.” dedi.

“SÜRECİN BAŞINDAYIZ”
Seçimlere ortak liste mi yoksa tek listeyle mi girileceğine de değinen Yavuz, “Sürecin çok başındayız, bunlar konuşuluyor. Buna ilişkin önümüzde epey bir süre var. Seçim sürecinde ne konuşulur neye kadar verilir bugünden söylemem mümkün değil. Bugünlerin konusu bu değil.” şeklinde konuştu. Genel Başkan Yardımcı Ali İhsan Yavuz, kendisine yöneltilen soruları tek tek yanıtladı. Serkan OK