Akrep ve yükselen Akrepler, bu hafta hareketli haftalardan bir tanesi olacak ve çalışma koşullarınız ön plana geçebilir. Hatta Sevgililer Günü’nüzü koştururken planlamak durumunda kalabilirsiniz. Salı günü Mars'ın Kova burcuna geçişiyle enerjinizi ve mücadelenizi ev, aile ve yuva alanlarınıza kaydıracaksınız önünüzdeki 1,5 ay boyunca evinizin güvenliği önemli olurken evinizde elektrik ve elektronik aletleriniz ve cihazlarınızla ilgili problemler gündeme gelebilir.

14 Şubat'ta Mars'ın Plüton'a olan kavuşumu ev ortamınızda bir kavganın devrede olma potansiyelini artıracak. Komşularınızla evinizdeki insanlarla olan ilişkilerinize bu dönem dikkat etmekte fayda var çünkü onları anlamak istemeyebilirsiniz. Aranızdaki mücadelenin geçmişten gelen bazı etkileri ortaya çıkardığını düşünebilirsiniz. Sağlıkla ilgili konular 14 Şubat Sevgililer Günü’nde gündeminize yerleşebilir sizi biraz halsiz ve güçsüz kılabilir. Sevdiğiniz insanla bir arada olmak için harekete geçerken göz önünde olacağınız ortamlarda kavgalardan, çekişmelerden, kıskançlıktan ve baskı enerjisinden mümkün olduğunca uzak durun. İlişkinizde ya da aile ilişkilerinizde birtakım zorlanmalar devreye girdiyse ya da bu dönem sağlıkla ilgili konularda zorlandıysanız Cuma Venüs Kova burcuna geçer geçmez bu noktalarda olayları yumuşatmaya başlayacak. Aranızda problem olan insanlarla yaşadıklarınızı özgürce konuşmak ya da birbirinize söylenmesi gerekenleri söylemeniz önemli olabilir.

Evinizde huzur sağlamak anlamında da Venüs'ün Kova burcuna geçişiyle beraber önemli bir 3 haftalık süreç olacak. Evinizde boya badana, tadilat tamirat gibi işlere kalkışmak istiyorsanız Cuma günü ve sonrası yapmanız çok daha doğru olabilir. Cumartesi günü sevdiğiniz insanla aranızda bir mesele olabilir manipülasyondan, yönlendirmeden, kıskançlıktan, karşı tarafı aşırı önemsemeden uzak durmaya özen gösterin. Yine sevdiğiniz insanın bu dönem iş hayatına yoğunlaşması ve bundan kaynaklı size gereken özeni gösterememesi gibi durumlar olabilir. Ev ortamlarınızda çok çabuk sinirleneceksiniz ve çok çabuk köprüleri atmaya meyilli olacaksınız, sıkılganlıklarınız yüksek olabilir bu yüzden bu dönem konuştuklarınıza yaptıklarınıza dikkat edin özellikle ailevi ortamlarda da kalbinizi kırdığınız kişiler varsa hafta sonuna doğru o insanlarla aranızdaki bu meseleleri de halletmeye özen gösterin.

Editör: Şevval Geçin