YAŞAM HABERLERİ Bu haber 428 kez okundu
19 Kasım 2013, Salı - 11.14

YGS VE LYS KURSUNDA İLK DERS

Serdivan Belediyesi koordinesinde gerçekleştirilen ücretsiz YGS ve LYS kurslarında ilk ders zili çaldı.

YGS VE LYS KURSUNDA İLK DERS

Serdivan Belediyesi koordinesinde gerçekleştirilen ücretsiz YGS ve LYS kurslarında ilk ders zili çaldı.
Serdivan Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü, LYS ve LGS hazırlık kursuna yoğun ilgi gösterildi. Dershaneye gidemeyen 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik kursa, yaklaşık 200 öğrencinin müracaat etti. Kursta Türkçe, matematik, fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında 3 farklı bölümde toplam 8 sınıf açıldı ve farklı branşlardan 12 öğretmen ders vermeye başladı.
Serdivan Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Eğitim öğretim dönemi boyunca, Sakarya Anadolu Lisesi’nde Cumartesi ve Pazar günleri devam edecek kurslarla ilgili, velilerimiz sadece konu anlatımlı ders kitaplarını alacak. Yaprak test ve denemeler ile ilgili ihtiyaçlar Serdivan Belediyesi tarafından karşılanacak. İlk dersin 09.00’da başlayacağı kursun bitiş saati 16.00 olarak belirlendi”
Eğitimcilerin Serdivan İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından görevlendirildiği kursta, öğrencilerin deneme sınavları ile soru çözme tekniklerini geliştirmenin amaçlandığı belirtildi. Öte yandan rehber öğretmenler aracılığı ile öğrencilere meslek tercihi ile ilgili destek olunacağı, ayrıca kurs süresince öğrencilerin devamsızlık durumlarının da telefon ve mesaj yoluyla velilere bildirileceği vurgulandı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...