EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1149 kez okundu
29 Eylül 2020, Salı - 17.00

‘Yeni ekonomik program yol haritamız olacak’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘Yeni Ekonomi Programı’nın detaylarını açıkladı.

‘Yeni ekonomik program yol haritamız olacak’

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ‘Yeni Ekonomi Programı’nın detaylarını açıkladı. Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yeni Ekonomi Programını değerlendirerek şunları dile getirdi: “Yeni Ekonomi Programına bakıldığında; TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun da belirttiği gibi Programda özel sektörün öne çıkarılarak girişimciliğe, teknolojiye, yüksek katma değerli yurtiçi üretime odaklanılmış olmasıyla, yüzde 5 ve üzerinde yüksek büyümenin hedeflenmesi özel sektörümüze moral vermiştir.

Reel sektörü, KOBİ’leri, üreticileri ve yatırımları destekleme yönündeki adımların devam edecek olmasını da ayrıca memnuniyetle karşılıyoruz. Aylardır üretimde sahip olduğumuz yükselen grafiğin gidişatını yine bizlerin gayretleri belirleyecek. İşsizlik, büyüme ve enflasyon beklentilerindeki değişkenlikler üretimi benimsemiş iş dünyamızın çabalarıyla yukarı çıkacağını umuyoruz.

Tüm dünyada konuşulan ‘yeni’ kavramına hızlıca adapte olarak insanların değişken ihtiyaçlarına hızla cevap verecek yeni üretim ve iş yöntemleri geliştirmeliyiz. Girişimciliğe çok daha fırsat verip yüksek katma değerli ürünlerin üretimini hızlandırmalıyız. Güçlü ve istikrarlı büyüme sürecine hep birlikte destek vermeliyiz. İş dünyası olarak ülkemizin hedefleri doğrultusunda tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...