YAŞAM HABERLERİ Bu haber 521 kez okundu
2 Ağustos 2013, Cuma - 10.35

YAZICI’DAN KADİR GECESİ DAVETİ

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, yarın idrak edilecek Kadir Gecesi’nde Gazi Süleymanpaşa Camii önünde hem Büyükşehir Belediyesi iftarı, hem de toplu dua yapılacağını belirterek, tüm Akyazılılar’a davette bulundu.

YAZICI’DAN KADİR GECESİ DAVETİ

Akyazı Belediyesi iftar sofraları, Küçücek Mahallesi’nde kuruldu. Kadın-erkek, genç-yaşlı yüzlerce Küçücekli’nin katıldığı iftarda tüm katılanlara ayrı ayrı “hoş geldiniz” diyen Başkan Yaşar Yazıcı, halk iftarlarının 17’ncisinin gerçekleştirildiğini söyledi. İftar öncesi birbirinden değerli hafız ve hocaların tarafından Kur-an’ı Kerim tilaveti ve ilahiler okundu.
YAZICI’YA TEŞEKKÜR
İftar sonrası konuşan Akyazı Belediye Meclis Üyesi Osman Kesikbaş, “Siz değerli Küçücek sakinlerine çok teşekkür ediyorum. Beklenenin çok üzerinde katılım oldu, burada bulunmak da bir ibadettir. Akyazı Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Yazıcı’ya, bizlere yaşattığı bu güzel birliktelik için çok teşekkür ediyoruz” dedi.
HALKA DAVET
Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı ise halk iftarlarının 17’ncisini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, katılan herkese teşekkür etti.
Başkan Yazıcı, yarın idrak edilecek Kadir Gecesi’nde, Süleymanpaşa Camii önünde Büyükşehir Belediyesi’nin “mahallemde iftar var” programı kapsamında ilçe iftarının gerçekleşeceğini ve gecenin önemine binaen toplu dua yapılacağını söyledi. Başkan Yazıcı, “Müftümüz Mehmet Şenokur başta olmak üzere toplu dua yapacağız. Sizden gelecek olan hatm-i şerifler, Yasin, Tebareke ve salavatların sayıları belediyemizde ve müftülüğümüzde toplanacak ve dua edilecek. Gazi Süleymanpaşa Camii bahçesine 6 bine yakın Akyazılı’nın geleceğini tahmin ediyor. Tüm Akyazılılar’ı iftara ve toplu duaya bekliyoruz” dedi.
Herkesle yakından ilgilenen Başkan Yazıcı, babacan tavrıyla çocukların da ilgi odağı oldu.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...