EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 361 kez okundu
25 Aralık 2013, Çarşamba - 09.18

YAZICI’DAN BİRLİK MESAJI

Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı, “Mevlana’yı anıyoruz ancak bundan sonuç çıkarabilmeliyiz. Suriye’de ağlayan kardeşlerimizin yanında olabilmeliyiz” dedi.

YAZICI’DAN BİRLİK MESAJI

Mevlana Celalleddin-i Rumi Hazretlerinin Hakka yürüyüşünün 740. seneyi devriyesi münasebetiyle düzenlenen Şeb-i Arus töreni huşu içinde gerçekleşti. Mevlana Celalleddin-i Rumi’nen Hakk’a yürüyüşünün 740. anma töreni Akyazı Küçücek Mahallesi Tasavvuf Musikisi ve Kültürünü Tanıtma Yaşatma ve Sosyal Yardım Derneği’nde (TEKDER) gerçekleşti. Mevlana Celalleddin-i Rumi hazretlerinin hayatının ve dünya görüşünün anlatıldığı konuşmalar, sinevizyon gösterileri, Türk Tasavvuf Musikisinin seçkin örneklerinden oluşan konserler ve akabinde de yapılan sema gösterileri ile yapılan programda duygulu anlar yaşandı.
AĞLAYAN KARDEŞLERİMİZ
Programda konuşan Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı; “Şeb-i Arus Mevlana hazretlerinin Hakk’a vuslatıdır. Hak diliyle bize çok şey anlatıyor. Kardeşliğin ve paylaşmanın kapısını aralıyoruz. Paylaşmak her şeyi ve kardeş olmanın sırrına erebilmektir meselemiz... Hazreti Mevlana’yı anıyoruz ancak bundan sonuç çıkarabilmeliyiz. Bugün Suriye’de ağlayan kardeşlerimiz var. İşte onlar bizim kardeşlerimiz, onların yanında olabilmek ve onlar gibi olabilmek; işte işin sırrı...” dedi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...