SİYASET HABERLERİ Bu haber 1895 kez okundu
30 Mart 2020, Pazartesi - 14.23

Yavuz; Vaka sayısı her geçen gün artıyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Koronavirüsle mücadeleye yönelik önemli açıklamalarda bulundu

Yavuz; Vaka sayısı her geçen gün artıyor

TOPYEKÛN BİR MÜCADELE
Milletvekili YAvuz yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Dünya'da olduğu gibi ülkemizde de Kovid-19'a karşı topyekûn bir mücadele yürütülüyor. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Yürütme Erki’nin tüm unsurları hatta devletimizin tüm dinamikleri adeta alarm halindedir.
HEPİMİZE DÜŞEN SORUMLULUKLAR VAR
Hepimizin ortak beklentisi, bu süreci mümkün olan en az kayıpla atlatmaktır. İşte bunun için her birimize düşen sorumluluklar var. Bilim Kurulu'nun yol göstericiliğinde alınan kararları büyük bir ciddiyetle takip ederek bu kararlara her birimizin harfiyen uyması gerekiyor.
Kendimizi, aile efradımızı, milletimizin her bir ferdini hatta her bir canı bu virüsten korumak için hijyen, sosyal mesafe, karantina, gerekmediği sürece evden çıkmama gibi kurallara titizlikle riayet etmek, hem vatandaşlık, hem İslami ve hem de insani vazifelerimizdendir.
SÜRECİN EN ÖNEMLİ AKTÖRLERİ SAĞLIK ÇALIŞANLARI
Başta doktor ve hemşirelerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız, kuşkusuz bu sürecin en önemli aktörleridir. Onların telkin ve tavsiyelerine her zamankinden daha çok kulak kabartmak, onlara yardımcı olmak, güç vermek oldukça önemlidir.
ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ
Bizler de TBMM çalışmalarının dışında bir yandan "evde kalma" kuralına uygun davranırken bir yandan da özellikle ilimizdeki süreçleri takip ediyor ve üzerimize düşeni derhal yapmak için uğraş veriyoruz. 

1/1
Yavuz; Vaka sayısı her geçen gün artıyor
Yavuz; Vaka sayısı her geçen gün artıyor


VAKA SAYISI HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Bilindiği üzere, Kovid-19 hastalarımız için öncelikle Altınova Hastanesi hazırlanmıştır. Ancak gittikçe artan vaka sayısı, Altınova Hastanesi’nin yetmeyeceğini ortaya çıkartmış ve Eğitim Araştırma hastanemizin de bu iş için ayrılması kararlaştırılmıştır.
YENİ KADIN DOĞUM HASTANESİ HİZMETE ALINIYOR 
Bu süreçte Yeni Kadın Doğum Hastanesi’nin yapım çalışmaları hızlandırılmış ve hasta kabul edebilir hale getirilmiştir. Şimdilik mevcut Kadın Doğum Hastanesi kendi yerinde kalacak, burası ise Araştırma Hastanesi’nin artan hasta yükünü karşılamak üzere devreye alınacaktır.
295'i normal, 75'i yoğun bakım olmak üzere toplam 370 yatak kapasiteli olan bu yeni hastanemiz, 3 Nisan Cuma günü yani bu Cuma itibarıyla hizmete alınacak şekilde hazırlık yapılmaktadır. Hastanemizin tamamlanarak hizmete girmesine katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunuyoruz. 
SAĞLIK CAMİASINI TEBRİK EDİYORUZ
Hastalarımızın tedavisi için, fedakârlık içinde gece gündüz uğraş veren, sağlık müdürümüzden, başhekimlerimize, doktorlarımızdan hemşirelerimize varıncaya kadar tüm sağlık camiasına tebrik ve teşekkürlerimizi sunuyoruz.
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI ARZ EDİYORUZ
Test ve solunum cihazlarıyla birlikte, ilaç, maske, eldiven gibi gerekli olan tüm tıbbi malzeme şehrimizde mevcut hale getirilmiştir. İhtiyaç halinde eksiklikler hızla giderilmeye devam edilecektir. 
Milletimizin sağlığı için devletin tüm imkânlarını seferber eden başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya ve bu uğurda gayret sarf eden herkese şükranlarımızı arz ediyoruz.
Evde Kal Sakarya 
Evde Kal Türkiye 
İnşallah Birlikte Başaracağız.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...