GÜNDEM HABERLERİ Bu haber 1293 kez okundu
24 Eylül 2020, Perşembe - 14.51

Vali’yi heyecanlandıran ziyaret!

Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım 4M Bilim ve Sanat Merkezi’ndeki eğitim faaliyetlerini öğrenince “İnanılmaz sevindim. Çok güzel bir alan, süper bir girişim.” ifadelerini kullandı.

Vali’yi heyecanlandıran ziyaret!

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 4M Bilim ve Sanat Merkezi Kurucu Sahibi Nurettin Tepe ve beraberindekiler Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım’ı makamında ziyaret etti.
AYRINTILI BİLGİ VERDİ
4M Kurucu Sahibi Nurettin Tepe, merkezin kuruluşu, eğitim faaliyetleri ve hedefleri konusunda Vali Yıldırıma ayrıntılı bir bilgi verdi. Tepe, 4M Bilim ve Sanat Merkezi’nin uzman eğitim kadrosu ve zengin müfredatıyla tüm yaş gruplarına eğitim verdiğine dikkat çekti ve “Merkezimizde robotik kodlama, Arduino gibi eğitimlerin yanı sıra ahşap ve kil atölyeleriyle de eğitim hizmet veriyoruz.” dedi.

1/2
Vali’yi heyecanlandıran ziyaret!
Vali’yi heyecanlandıran ziyaret!


GELECEĞİN MİMARLARI 
Tepe, insanlığın geleceğini artık kodların şekillendireceğini ve kodlarla yönetileceğine dikkat çekerken, “Ben ve arkadaşlarım bu merkezi kurarken bize deli dediler. Fakat biz gözümüzü kararttık ve bu deliliği yaparak ciddi manada bir yatırımla merkezimizi kurduk. Çünkü biliyoruz ki, kodlamayı öğrenen bir nesil, kod yazan bir nesil geleceğin mimarları olacaklar.” dedi. 
E-SPOR VE ULUSLARARASI YARIŞMA
Tepe, 4M Bilim ve Sanat Merkezi’nin geleceğe dair hedefleri arasında Türkiye’de sayıları 3-4 tane olan e-spor (elektronik spor) faaliyeti başta olmak üzere uluslararası bir yarışma düzenleme çabası olduğuna dikkat çekti. Tepe, 2021 yılının Mayıs, Haziran aylarında uluslararası boyutta robotik kodlama yarışmasının hazırlıklarına başladıklarını dile getirdi.  

2/2
Vali’yi heyecanlandıran ziyaret!
Vali’yi heyecanlandıran ziyaret!


“VERİYİ GÜÇLENDİREN BAŞARILI OLACAK”
Sakarya Valisi Çetin Oktay Yıldırım Sakarya’da böylesine önemli bir eğitim merkezinin olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken; “İnanılmaz sevindim. Çok güzel bir alan, süper bir girişim. Çok memnun oldum.” dedi. Vali Yıldırım; “Eğitim çok kıymetli. Veri ve veriyi güçlendirenler başarılı olacaktır.” dedi. Yıldırım, en kısa zamanda 4m Bilim ve Sanat Merkezi’ni ziyaret ederek çalışmaları yerinde görmek istediğini de dile getirdi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...