EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 253 kez okundu
20 Aralık 2013, Cuma - 08.44

UYUM YUVAYI SAĞLAMLAŞTIRIR

İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu, “Allah ilk Cenneti, sonra Hz. Âdem’i yarattı. Hz. Âdem Cennette yalnız başınaydı. Ama ona bir eş gerekmişti. Müslümanlar biz bilmeliyiz ki ilk yuva Cennet’te kuruldu” dedi.

UYUM YUVAYI SAĞLAMLAŞTIRIR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Aile ve Çocuk Hizmetleri Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu’nun ‘Aile Hayatı’nı anlattığı konferans programları ilçelerde düzenlenmeye devam ediyor. Bu kapsamda Arifiye Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferans ile sevenleriyle bir araya gelen Döngeloğlu, huzurlu aile, eşlerin birbiriyle iletişimi, çocuk yetiştirmede dikkat edilmesi gerekenler ve aile büyüklerinin sorumluluklarını sevenleri ile paylaştı. Programa Arifiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Lütfü Tansı’nın yanı sıra, çok sayıda vatandaş katıldı.
‘AİLE HAYATI’
Gerçekleştirilen konferans ile Arifiyelilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başlayan İlahiyatçı Yazar Döngeloğlu, “Siz biliyorsunuz ki Allah ilk olarak Cenneti yarattı. Sonra Hz. Âdem’i, yani insanı yarattı. Hz. Âdem Cennette yalnız başınaydı. Ama ona bir eş gerekmişti. Müslümanlar, biz bilmeliyiz ki ilk yuva Cennet’te kuruldu. Ailenin bütünlüğünün koruması huzurlu ve mutlu çocuklar yetiştirmesi ancak eşlerin uyumu ve kurulan yuvanın sağlam temeller üzerinden kurulmasıyla mümkündür” diye konuştu.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...