DÜNYA HABERLERİ Bu haber 30168 kez okundu
31 Mart 2013, Pazar - 12.56

ÜLKÜ OCAKLARINDAN KINAMA

Sakarya Ülkü Ocakları Türk Bayrağını yakma girişiminde bulunan Güney Kıbrıs halkını kınamak için Karaağaçdibi meydanında toplanarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

ÜLKÜ OCAKLARINDAN KINAMA

Basın açıklamasında konuşan Ülkü Ocakları Üniversite Başkanı Muhammet Görkem Murat, “Türklüğün ve Türk’e dair her şeyin hem yurt içinde hem de yurt dışında saldırıya uğradığına her gün başka bir olay vasıtasıyla şahit olmaktayız. İnsanların bankaların açılmasını beklediği bir sırada yabancı bir turist cebinden Türk Bayrağı çıkarıp sallayınca çevredekilerin saldırısına uğramıştır. Bayrağı ele geçiren yerli halk onu yakmaya çalışmış, ancak amacına ulaşamamıştır. Bayrağı açan turist ile kalabalığın elinden ancak polis yardımı ile kurtulabilmiştir. Saldırı sırasında Rum Kesimi vatandaşlarının ‘Kıbrıs Rum’dur, Rum kalacak.’ Şeklinde bağırdıkları işitilmiştir” dedi.
Murat, “Saldırganlar sadece bu ülkenin amacına hizmet etmektedir. Bağımsız olmak devletin başındaki kişinin o toprakların insanı olması değildir. Bağımsızlık için kendi başlarına mücadele edemeyen bu kişilerin üzerinde binlerce yılın istiklal yükünü taşıyan bayrağımıza el uzatmalarına Allah izin vermemiştir. Bu aşağılıkça saldırıyı kınıyoruz” diye konuştu.
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...