SPOR HABERLERİ Bu haber 981 kez okundu
2 Temmuz 2020, Perşembe - 11.04

 “UEFA’ya kadar gideriz”

Sakaryaspor cephesinden alınan karar sert tepki gösterildi. Başkan Cumhur Genç, kararın yanlışlığını kesin bir dille belirtirken, “UEFA’ya  CAS’a gideriz” dedi

 “UEFA’ya kadar gideriz”

UEFA'YA CAS'A GİDERİZ
Karara tepki gösterilerek Sakaryaspor sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, "TFF’nin bugün almış olduğu kararı üzüntü ve hayretle karşılıyoruz. Daha geçen hafta (18 Temmuz) ligler başlayacak diyen federasyon bugün ligde hiçbir iddiası olmayan kulüplerin başkanlarının ziyaretinden sonra liglerin oynatılmaması kararını almıştır. Bu karar adalet duygusunu zedeleyen ve kulüplerin hakkına giren bir karardır. Sakaryaspor olarak yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağız. UEFA’ya, CAS’a gerekirse Türkiye Cumhuriyeti ve Dünyadaki en büyük mercilere kadar ulaşıp Sakaryaspor’un ve taraftarlarının hakkını arayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın! Sakaryaspor’un 1 yıllık emeğini kimse zayi edemez!" ifadeleri kullanıldı.

“SAKARYASPOR AĞIR TAŞTIR”
Başkan cumhur Genç de sosyal medya hesabından kararla ilgili açıklamalarda bulundu. Genç; “TFF'nin almış olduğu kararı şiddetle kınıyoruz. Bir an önce bu yanlıştan dönülerek hakkımız olan Play Off'un oynatılmasını temenni ediyoruz. Sakarya'yı temsil eden tüm siyasi ve bürokratlarımızı da bu süreçte Sakaryaspor etrafında kenetlenmeye davet ediyorum. Taraftarlarımızın gönlü rahat olsun. Bu yanlıştan dönülmesi için çabamızı bütün mecralarda gösteriyoruz. Kimse unutmasın ki; Sakaryaspor ağır taştır!” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...