KÜLTÜR HABERLERİ Bu haber 2797 kez okundu
21 Haziran 2020, Pazar - 15.56

TYB Sakarya'dan söyleşi ve imza günü

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Sakarya Şubesi'nce 'Beni Dolunaya Sor' adlı şiir kitabı dolasıyla şair Tacettin Özkaraman'a söyleşi ve imza günü düzenlendi.

TYB Sakarya'dan söyleşi ve imza günü

Taraklı Hacı Rifatlar Konağı'nda düzenlenen ve TYB Sakarya kurucu şube başkanı yazar Fahri Tuna tarafından yönetilen söyleşi Sakarya TV tarafından naklen yayımlandı. Çok sayıda edebiyatseverin ilgiyle izlediği söyleşinin ilk bölümünde şair Taraklı Belediyesi eski başkanı Tacettin Özkaraman, yönetici Tuna'nın şiir kitabıyla ilgili kendisine yönettiği soruları cevapladı. Üç dönem belediye başkanlığı döneminde yoğun faaliyetlerden şiire yeterince yer ayıramamaktan yakınan Özkaraman, çoğunu 40 yıl kadar önce yazdığı şiirleriyle tekrar karşılaşmaktan çok mutlu olduğunu söylerken, kendisinden habersizce kurulan ve şiir kitabını yayımlayan 'iyilik çetesi' üyelerine çok teşekkür etti.

1/2
TYB Sakarya
TYB Sakarya'dan söyleşi ve imza günü


Söyleşinin ikinci bölümünde ise TYB İstanbul Şubesi eski başkanı yazar/edebiyat öğretmeni Muzaffer Doğan, Taraklılı yazar Alaattin Yılmaz, gazeteci İzzettin Kömürcü ve Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Timuçin Çetiner, söz konusu şiir kitabı ve yazarı Tacettin Özkaraman'la ilgili görüşlerini ve anılarını anlattılar. Yer yer kahkahaların eksik olmadığı söyleşinin son bölümünde Özkaraman, izleyicilerin sorularına içtenlikle cevap verirken gecenin finalinde edebiyatseverlere kitaplarını imzaladı. Gecenin sürprizi ise Tacettin Özkaraman'ın büyük oğlu Abdullah'ın kendi elleriyle yoğurduğu çiğköfte ikramı ve en büyük torunu Emirhan Bilgi'nin çalıp seslendirdiği birbirinden güzel türkülerdi.

2/2
TYB Sakarya
TYB Sakarya'dan söyleşi ve imza günü


Koronavirüs engeline rağmen 2020 yılı içerisinde 16. etkinliklerini düzenlediklerini belirten TYB Sakarya Şubesi Başkanı Hasan Sağlam, 'şube yönetim kurulu üyemiz Tacettin Özkaraman'ı söz konusu şiir kitabı nedeniyle kutluyorum. Kalan ömründe inşallah başka şiir kitapları da yayımlayarak bizleri sevindirir.' derken sözlerini, "Biz şube olarak 'edebiyat her yerde' sloganıyla bu salgın günlerinde bile ayda iki etkinlikle yolumuza devam ediyor ve yaşasın edebiyat" diyoruz diyerek tamamladı.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...