FETÖ sanıkları hesap veriyor

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve örgütün yapılanmasına ilişkin nisanda yurt genelinde sanık sayılarıyla öne çıkan 33 dava görülecek.

TÜRKİYE 31.03.2021, 12:06 02.04.2021, 07:55 Ahsen Özkılıç
FETÖ sanıkları hesap veriyor

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve örgütün yapılanmasına ilişkin nisan ayında 9 ildeki 33 davada 816 sanık hakim karşısına çıkacak.
FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası yurt genelinde cumhuriyet başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmaların ardından açılan davalardaki yargılamalar sürüyor.
Nisanda 9 ilde sanık sayılarıyla öne çıkan ve örgütün bazı kilit isimlerinin yargılandığı 33 dava görülecek. "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" ve "silahlı terör örgütüne üye olma" suçlardan açılan davalarda 816 sanık yargılanacak.
Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin, eski alay komutanları Muhsin Kutsi Barış ve Muhammet Tanju Poshor'un da aralarında bulunduğu 497 sanığın yargılanmasına Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde 7 Nisan'da devam edilecek.
FETÖ adına faaliyetlerde bulunulduğu gerekçesiyle kayyum atanan Maltepe'deki Pinhan Restoranı gizli toplantılar yapmak için karargah olarak kullandıkları ve himmet gelirlerini sisteme soktukları iddiasıyla 7'si tutuklu 12'si firari 41 sanığın yargılandığı dava ise İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesinde 12 Nisan'da görülecek.
Darbe girişimine ilişkin haklarında "Anayasa'yı ihlal" ve "siyasal veya askeri casusluk" suçlarından dava açılan tutuklu sanık Osman Kavala ve eski CIA danışmanı Henri Jak Barkey'in yargılandıkları davaya da İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesinde 28 Nisan'da bakılacak.

Nisan ayında görülecek davalardan bazıları
1 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki eğitim yapılanmasına yönelik dava (6 sanıklı)
Yer: Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 1 Nisan
Saat: 10.00
Dava adı: Sakarya'daki FETÖ/PDY davası (19 sanıklı)
Yer: Sakarya 2. Ağır Ceza MahkemesiTarih: 1 Nisan
Saat: 11.00

2 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki polis yapılanmasına yönelik dava (5 sanıklı)
Yer: Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 2 Nisan
Saat: 10.00

5 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki eğitim yapılanmasına yönelik dava (6 sanıklı)
Yer: Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 5 Nisan
Saat: 10.00

6 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki mahrem askeri yapılanmasına yönelik dava (4 sanıklı)
Yer: Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 6 Nisan
Saat: 10.00

7 Nisan
Dava adı: Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayındaki eylemlere ilişkin dava (497 sanıklı)
Yer: Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 7 Nisan
Saat: 09.30
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki eyalet yapılanmasına yönelik dava (7 sanıklı)
Yer: Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 7 Nisan
Saat: 10.00

8 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki mahrem imam yapılanmasına yönelik dava (6 sanıklı)
Yer: Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 8 Nisan
Saat: 10.00
Dava adı: Eski Kayseri Şeker genel müdürünün yargılandığı FETÖ davası (1 sanıklı)
Yer: Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 8 Nisan
Saat: 10.00

9 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün sözde "kadim abi"si Yusuf Bekmezci'nin yargılandığı dava (1 sanıklı
Yer: İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 9 Nisan
Saat: 10.00

12 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün karargahı olarak kullanıldığı iddiasıyla kayyum atanan "Pinhan Restoran" davası (41 sanıklı)
Yer: İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 12 Nisan
Saat: 11.00
Dava adı: FETÖ'nün terör örgütü DHKP/C'ye sızdırdığı elemanlarca kaos eylemleri gerçekleştirmeyi hedefledikleri iddialarına ilişkin dava (13 sanıklı)
Yer: İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 12 Nisan
Saat: 12.00
Dava adı: Kaynak Holdingde görevli FETÖ üyelerinin davası (47 sanıklı)
Yer: İstanbul 33. Ağır Ceza Mahkemesi
 

Tarih: 12 Nisan
Saat: 13.00
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki mahrem askeri yapılanmasına yönelik dava (4 sanıklı)
Yer: Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 12 Nisan
Saat: 10.00

13 Nisan
Dava adı: Yunanistan'dan sınır dışı edilince yakalanan eski astsubayın FETÖ davası (1 sanıklı)
Yer: Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 13 Nisan
Saat: 10.30
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki mahrem imam yapılanmasına yönelik dava (4 sanıklı)
Yer: Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 13 Nisan
Saat: 10.00
14 Nisan
Dava adı: Eski istihbaratçı Enver Altaylı'nın yargılandığı dava (3 sanıklı)
Yer: Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 14 Nisan
Saat: 09.30
15 Nisan
Dava adı: Adana ve Hatay'da MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin mahrem imamların yargılandığı dava (9 sanıklı)
Yer: Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 15 Nisan
Saat: 10.00
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki eyalet yapılanmasına yönelik dava (5 sanıklı)
Yer: Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi
Tarih: 15 Nisan
Saat: 10.00

16 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'da eğitim yapılanmasına yönelik dava (7 sanıklı)
Yer: Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 16 Nisan
Saat: 10.00
19 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki polis yapılanmasına yönelik dava (9 sanıklı)
Yer: Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 19 Nisan
Saat: 10.00

20 Nisan
Dava adı: "Islak imza"da kumpas davası (18 sanıklı)
Yer: İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 20 Nisan
Saat: 10.00
Dava adı: Ergenekon davasının eski savcılarından Murat Dalkuş'un yargılandığı dava (1 sanıklı)
Yer: İstanbul 28. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 20 Nisan
Saat: 11.00
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki mahrem askeri yapılanmasına yönelik dava (4 sanıklı)
Yer: Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 20 Nisan
Saat: 10.00
21 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki eğitim yapılanmasına yönelik dava (6 sanıklı)
Yer: Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 21 Nisan
Saat: 10.00
22 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki polis yapılanmasına yönelik dava (6 sanıklı)
Yer: Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 22 Nisan
Saat: 10.00

26 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki mahrem askeri yapılanmasına yönelik dava (5 sanıklı)
Yer: Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 26 Nisan
Saat: 10.00

27 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki mahrem eyalet yapılanmasına yönelik dava (8 sanıklı)
Yer: Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 27 Nisan
Saat: 10.00
Dava adı: Gaziantep'te FETÖ'nün sosyal medya yöneticisinin davası (1 sanıklı)
Yer: Gaziantep 8. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 27 Nisan
Saat: 10.00

28 Nisan
Dava adı: Osman Kavala ve Henri Jak Barkey'in "15 Temmuz darbe girişimi" davası (2 sanıklı)
Yer: İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 28 Nisan
Saat: 10.00

29 Nisan
Dava adı: Kırıkkale'deki FETÖ/PDY davası (20 sanıklı)
Yer: Kırıkkale 1. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 29 Nisan
Saat: 09.30

30 Nisan
Dava adı: FETÖ'nün "Tahşiyeciler grubuna" kumpas kurduğu gerekçesiyle ilişkin açılan ikinci dava (45 sanıklı)
Yer: İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 30 Nisan
Saat: 11.00
Dava adı: FETÖ'nün Adana'daki eğitim yapılanmasına yönelik dava (5 sanıklı)
Yer: Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 30 Nisan
Saat: 10.00

Yorumlar (0)
banner59
10
az bulutlu
Namaz Vakti 20 Nisan 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 33 71
2. Fenerbahçe 34 69
3. Galatasaray 33 65
4. Trabzonspor 34 59
5. Alanyaspor 34 52
6. Gaziantep FK 33 51
7. Hatayspor 33 50
8. Sivasspor 33 50
9. Karagümrük 33 49
10. Göztepe 34 46
11. Antalyaspor 34 42
12. Konyaspor 33 41
13. Rizespor 33 39
14. Malatyaspor 33 37
15. Ankaragücü 33 37
16. Kasımpaşa 34 37
17. Kayserispor 33 34
18. Başakşehir 33 33
19. Erzurumspor 34 31
20. Gençlerbirliği 33 31
21. Denizlispor 33 26
Takımlar O P
1. Giresunspor 31 63
2. Adana Demirspor 31 61
3. Samsunspor 31 61
4. Altay 31 57
5. İstanbulspor 31 57
6. Altınordu 31 53
7. Ankara Keçiörengücü 31 49
8. Ümraniye 31 47
9. Tuzlaspor 31 47
10. Bursaspor 31 43
11. Bandırmaspor 31 39
12. Boluspor 31 38
13. Balıkesirspor 31 35
14. Adanaspor 31 34
15. Menemenspor 31 31
16. Akhisar Bld.Spor 31 26
17. Ankaraspor 31 23
18. Eskişehirspor 31 8
Takımlar O P
1. Man City 32 74
2. M. United 32 66
3. Leicester City 31 56
4. West Ham 32 55
5. Chelsea 31 54
6. Liverpool 32 53
7. Tottenham 32 50
8. Everton 31 49
9. Arsenal 32 46
10. Leeds United 32 46
11. Aston Villa 30 44
12. Wolverhampton 32 41
13. Crystal Palace 31 38
14. Southampton 31 36
15. Newcastle 32 35
16. Brighton 31 33
17. Burnley 32 33
18. Fulham 33 27
19. West Bromwich 31 24
20. Sheffield United 32 14
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 31 70
2. Real Madrid 31 67
3. Barcelona 30 65
4. Sevilla 31 64
5. Villarreal 31 49
6. Real Betis 31 48
7. Real Sociedad 31 47
8. Granada 30 39
9. Levante 31 38
10. Celta de Vigo 31 38
11. Athletic Bilbao 30 37
12. Osasuna 31 37
13. Cádiz 31 36
14. Valencia 31 35
15. Getafe 31 31
16. Deportivo Alaves 31 27
17. Huesca 31 27
18. Real Valladolid 30 27
19. Elche 31 26
20. Eibar 31 23