3.SAYFA HABERLERİ Bu haber 1095 kez okundu
9 Ağustos 2020, Pazar - 08.55

Toyota Fabrikasında faciadan dönüldü!

Toyota Türkiye Fabrikasında çıkan yangın esnasında 2 işçi yaralandı.

Toyota Fabrikasında faciadan dönüldü!

Yangın, saat 09.00 sıralarında Arifiye ilçesinde bulunan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Fabrikasında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’de planlı bakım çalışmalarının yapıldığı fabrikada üretime ara verilmişti. Planlı bakım arası çalışmaları sırasında boyahane bölümünde boya hazırlama prosesi aniden alev aldı. Toyota Türkiye ekipleri tarafından müdahale edilen yangın kısa sürede kontrol altına alındı.
Olası bir riske karşı destek amaçlı ise Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı Merkez ve Dörtyol Grup Amirliği itfaiye ekipleri de bölgeye sevk edildi. Yangın esnasında yaralanan 2 işçi ise hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Yangın ekiplerce tamamen kontrol altına alınarak söndürülürken, boya bölümünün bir kısmında hasar oluştu.
Yaralılardan birinin tamamlanan tedavisi sonrasında hastaneden taburcu edildiği öğrenilirken, diğer bir yaralının ise hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Üretim konusunda herhangi bir aksama yaşanmayacağını bekleyen Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye uzmanları, yangının çıkış sebebinin de araştırıldığını belirtti.

1/1
Toyota Fabrikasında faciadan dönüldü!
Toyota Fabrikasında faciadan dönüldü!

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...