EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1892 kez okundu
24 Ocak 2014, Cuma - 09.50

TOYOTA’DAN TEKNİK EĞİTİME DESTEK

Toyota Türkiye uygulamalı pratik eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlayacak ekipman bağışlarına devam ediyor.

TOYOTA’DAN TEKNİK EĞİTİME DESTEK

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye A.Ş., sosyal sorumluluk anlayışı ve topluma katkı faaliyetleri çerçevesinde teknik eğitime katkı sağlamak üzere üniversitelerin mühendislik bölümlerine, meslek yüksek okullarına ve meslek liselerine uygulamalı pratik eğitimin kalitesinin artmasına katkı sağlayacak ekipman bağışlarına devam ediyor.
TEKNİK EKİPMAN
Bu kapsamda Toyota, Türkiye’nin pek çok ilinde öğrenim gören öğrencilerin uygulamalı eğitimlerini yeni teknolojiyi takip ederek gerçekleştirebilmeleri amacıyla 2014-2015-2016 üç yıllık döneminde toplam 62 otomobil, 109 motor ve 124 şanzımanı 31 ilde yerleşik teknik eğitim veren okullara bağışlayacağını duyurdu.
MESLEK LİSELİ
Türkiye’de kalifiye işgücüne olan ihtiyacın sürekli artmakta olduğunu belirten Toyota CEO'su Orhan Özer, meslek liselerinden yetişenlerin tüm sektörler için büyük önem taşıdığına işaret etti. Özer, kalifiye iş gücünün yetişmesi sürecine Toyota’nın da katkıda bulunma gayreti içinde olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “Sakarya’da bulunan fabrikamızın üretim bölümlerinde çalışanlarının yüzde 95'i meslek lisesi mezunları.
DONANIMLI KADRO
Ayrıca ofis kadromuzun da büyük çoğunluğunu mühendisler oluşturmakta. Tüm Toyota fabrikaları arasında örnek gösterilen fabrika seviyesine ulaşmış ve sıfır hata ile üretim yapan tesisimiz için teknik eğitimin kalitesinin önemi açıkça ortadadır. Şu ana kadar teknik eğitim ekipmanı olarak kullanılmak üzere ülkemizin her bölgesinden bizlere ulaşan okullara katkıda bulunmaya gayret ettik. Meslek liselerinde, meslek yüksek okullarında ve üniversitelerin mühendislik bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerimizin tam donanımlı olarak yetişmesi için elimizden geleni yapmaya bundan sonra da devam edeceğiz.”

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...