EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1809 kez okundu
23 Mayıs 2020, Cumartesi - 18.11

TOKİ Çekilişleri Ne Zaman Başlıyor?

TOKİ Çekilişleri Ne Zaman Başlıyor?

Ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaş, sosyal konut projeleri sayesinde, faizsiz ev sahibi olabiliyor. TOKİ, konut projelerini açık satış, açık artırma ve kuralı satış yollarıyla sahiplerine kavuşturuyor.

TOKİ çekilişleri ne zaman başlıyor? Çekilişlerin başlama tarihi, TOKİ’nin resmi internet sitesinden duyuruldu. Her yıl 100 bin yeni sosyal konut projesi kapsamında çekilişleri bir süreliğine ertelenen konut projeleri kuralarının tekrar başlama tarihi açıklandı. TOKİ haberleri sayfasından duyurulan duyuruya göre, kuralara tekrar başlama tarihinin 28 Nisan olduğu biliniyor.

TOKİ Çekilişleri Başvuru Şartları Nelerdir?

Ev sahibi olmak isteyen fakat çeşitli sebeplerden dolayı kredi çekmeyen vatandaşların dört gözle beklediği TOKİ başvuru tarihi ve başvuru şartları açıklandı. Başvuru şartları ve çekiliş tarihi TOKİ'nin resmi internet sitesinde paylaşıldı. Bu sene korona virüs sebebiyle başvurularının açılıp açılmayacağı belli olmayan sosyal konut projeleri başvuruya açıldı ve şartlar belirlendi. Sosyal konut projelerinin kuralarına başvuru tarihinin 28 Nisan olduğu açıklandı.

Peki, çekilişlerin başvuru şartları neler?

Ev sahibi olmak için sosyal konut projeleri kurallarına katılmak isteyen vatandaşların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir. Hane halkının aylık gelirinin en fazla 5500 TL değerinde olması gereklidir. Aynı zamanda başvuru yapacak kişilerin üzerine kayıtlı hiçbir mal varlığı olmaması gereklidir.

TOKİ Çekilişleri Nasıl Yapılır?

TOKİ çekilişleri, normal şartlar altında, noter huzurunda ve halka açık bir biçimde yapılmaktaydı. Bu sene, dünya çapında bir salgın hastalıkla savaşıyor olmamız sebebiyle konut çekilişleri, noter huzurunda fakat halkın katılımına izin verilmeden yapılacak.

Çekiliş, TOKİ’nin sosyal medya hesapları vasıtasıyla canlı yayınlanarak vatandaşların internet üzerinden katılarak çekilişi izlemelerine müsaade edilecek.

TOKİ Çekilişlerine Kimler Katılabilir?

TOKİ kuraları, kendi başına ev sahibi olamayacak vatandaşları, devlet desteği ile ev sahibi yapmak adına düzenlenir. Kuralara katılıp kredisiz, faizsiz, peşinatsız ev sahibi olabilmek için belirli şartlar vardır. Çekilişlere başvurduğu bölgede en az bir sene boyunca ikamet etmiş, hane geliri toplam 5500 Türk Lirasının üzerine çıkmayan ve kendine ait hiçbir mal varlığı bulunmayan vatandaşlar, TOKİ konut kuralarına katılabilir.

https://www.cozumtasarruf.com.tr/toki-basvurusu-nasil-yapilir-sartlari-nedir/

 

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...