SAĞLIK HABERLERİ Bu haber 786 kez okundu
18 Eylül 2020, Cuma - 18.44

Tırnak Bakımının Adı Chitofix

Tırnak Bakımının Adı Chitofix

Doğal ve bitkisel özlü içeriği ile tırnak bakımında yardımcı olan Chitofix krem oldukça tercih edilmektedir.

Tırnak bakımı için krem arıyorsanız doğal ve bitkisel özlü tırnak bakım kremi sizlere yardımcı olacaktır.  İçeriğinin güvenilir olmasından dolayı sıkça tercih edilen chitofix tırnak bakımına destek olur. Chitofix kremin içeriğinde neler var, krem nasıl uygulanır öğrenmek istiyorsanız bu yazıyı takip edebilirsiniz.

İçeriğinde bulundurduğu doğal ve bitkisel özler sayesinde chitofix krem tırnaklara bakım sağlamaya yardımcı olur. Hem uygulamasının basit olması hem de içeriğinin temiz olması sebebi ile tırnak bakım kremleri arasında sıkça tercih edilmektedir. Tırnaklarınıza bakım yaparken bir yandan da rahatlık hissi vermesine yardımcı olur. Orijinal Chitofix kremleri internet sitesinde verebilirsiniz. Ürünün orijinal olup olmadığını anlamak için özel olarak üretilen kutusunda hologramı inceleyebilirsiniz.

Bitkisel ve doğal özlü olması sebebi ile Chitofix tırnak bakım oldukça tercih edilmektedir. Chitofix kremin içeriğinde bulunan chitosan maddesi aynı zamanda kreme adını da vermiştir. Chitosan maddesi halk arasında kitosan olarak bilinmektedir. Kitosan deniz canlılarının kabuklarından elde edilmektedir. Günümüzde kitosan maddesi genel olarak cilt bakım ürünleri ve kozmetik ürünlerin içeriğinde kullanılmaktadır. Ayrıca Chitofix kremin içeriğinde bulunan diğer bitkisel özler ise şöyledir; çay ağacı yağı, Ayçiçek özü, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, palmiye yaprağı özü, hint defnesi özü olmak üzere birçok bitkisel ürün bulunmaktadır. Ayrıca içeriğindeki çay ağacı yağı en önemli bileşenlerinden birisidir. Günümüzde çay ağacı yağı genel olarak cilt bakım ürünlerinin içeriğinde bulunan oldukça faydalı bir yağdır.

Chitofix kremin herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Fakat içeriğinde bulunan bitkisel ve doğal özlere karşı alerjik reaksiyon gösteriyorsanız uzmanlar tarafından kremi kullanmanız önerilmemektedir. Bir diğer önemli konu hamilelerin kullanımı uygun olup olmadığıdır. Uzmanlar hamile kadınların Chitofix kremi kullanmasını uygun bulmamaktadır. Ayrıca emziren kadınlar ise doktorlarına danışarak Chitofix kremi kullanıp kullanamayacaklarını öğrenmeleri önerilir. Tırnak bakım kreminin içeriğinde yararlı ve faydalı bitkisel özler bulunmasından dolayı herhangi bir yan etkisi görülmemiştir. Eğer bir yan etki gösterirse kremi kullanmayı bırakıp hemen doktora başvurmalısınız. Chitofix kullananlar ne demiş gibi bir araştırma yapıldığında çoğunluğun üründen memnun kaldığı ve bir yan etki ile şikayete rastlanmadığı görülebilrmektedir.

Özel tasarım kutusu sayesinde Chitofix kremi kullanmak oldukça basit ve kolaydır. Öncelikle kremi uygulayacağınız tırnağınızın bölgesini temizlemelisiniz. Daha sonra kremin kutusunu ucundan hafifçe bastırarak kremi yüzeye uygulayınız. İnce bir tabaka halinde kremi bütün tırnak yüzeyine uygulamalısınız. Tırnağınıza masaj yaparak kremin emilimini hızlandırabilirsiniz. Kremi uyguladıktan sonra 2 ve ya 3 dakika kremin kurumasını beklemelisiniz. Bu kremi günde 2 defa uygulamasınız önerilmektedir. Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere kremi temiz bir tırnağa masaj yaparak uygulamanız önerilmektedir. Chitofix kremin kullanımı oldukça pratiktir.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...