SAĞLIK HABERLERİ Bu haber 1673 kez okundu
20 Kasım 2020, Cuma - 14.47

Test İzdihamı!

Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin Pandemi Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamasının ardından Covid-19 testi yaptırmak isteyen vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Gün boyu yaşanan yoğunluk endişe veriyor. 

Test İzdihamı!

VAKA SAYISI GİDEREK ARTIYOR
Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere rağmen vaka sayısındaki artış yeni tedbirlerin alınmasına neden oldu. Şehrin sağlık yükünü büyük ölçüde taşıyan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hizmetlerin aksamaması için eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin tadilatı yapılarak pandemi hastanesine dönüştürüldü. Covid-19 belirtisi gösteren hastalar ambulanslarla buraya nakledilirken, farklı hastanelerden personel takviyesi yapılan hastanede artan vakalara çözüm üretilmeye çalışılıyor.

1/1
Test İzdihamı!
Test İzdihamı!

TEST MERKEZİNDE İZDİHAM
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi eski binasında Covid-19 testi yaptırmak isteyen hastalarla yoğunluk yaşanıyor. İzdihamın sabah saatlerinden itibaren oluşması, hastalık belirtisi görülenlerin artışını gözler önüne seriyor.

YOĞUNLUK ENDİŞE VERİYOR
Pandemi Hastanesi olarak ilan edilmesinin adından eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde sabahın erken saatlerinde Covid-19 testi yaptırmak için gelenlerin uzun kuyruklar oluşturduğu gözleniyor. Yaşanan bu yoğunlukla salgının daha da tehlikeli hale dönüşeceği endişesi artarken bu yoğunluğun azaltılması için şehir merkezine bir pandemi hastanesinin daha gerekli olduğu belirtiliyor. Hikmet KESERCİ

Tüm Yorumlar

303
20 Kasım 2020, Cuma - 22.46

Ağzınıza sağlık

1 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...