Maç da hoca da ipten döndü

17 Eylül 2019, Salı - 10.17

TEMEL YÜREK

Oyun felsefesini değiştirmeden kadrosunu yeni transferler ile oluşturan Sakaryaspor, Uşakspor karşısında da bekleneni veremedi.
Maçın son saniyelerinde Ferit attığı gol ile bir puanı almaktan ziyade Abdullah Ercan’ı ipten aldı… 
Rakibine mahkum bir ilk yarı sergileyen Sakaryaspor’da değişen oyuncular, değişmeyen ise oyundu. 
Organize olamayan, geri dönüşlerde ağır kalan, dönen toplar aklında hiç olmayan, baskı karşısında hayli bocalayan Sakaryaspor un işi hiç de kolay değil.
Uşakspor da önde basarak, Sakaryaspor’u pas akışından uzak tutmayı başardı. 
Rakipler sahada daha iyi organize olduklarından, üç maçta bir puanda bıraktı Sakaryaspor’u… 
İlk tehlikeli atak da Abdülaziz Solmaz, soldurdu gol umudunu. Nuri’nin ara pasıyla karşısında sadece kaleci vardı ama o topu ona nişanladı.
Korner kullanımından gelen top yere düştüğünde seyre dalan beş defans arasından yükselip topu ağlarla buluşturan Berkay Özer oldu. 
Sakaryaspor Okan-Furkan değişikliği ile ikinci yarıya golle başladı. Furkan’ın yenilen gole benzer golü ile eşitlik sağlandı. 
Duran toplar, durmuyor gol oluyor Sakaryaspor kalesinde. Seçkin uzaktan sert vurduğunda Oğuz’dan sonra top direkten döndüğünde tamamlayan Alpay’la konuk ekip tekrar öne geçti. 
Sakaryaspor uzun toplarla gol arayışına girdiğinde Uşakspor, skoru korumak adına Berat ile defans bloğunu genişletti. 
Son dakikalara gol için karşı kalede olan Sakaryaspor, karambol de Ferit in golü ile bir puanla yetinmeyi yeterli gördü. 
Sakaryaspor’da yenilerden Nuri isabetli transfer olarak dikkat çekti. Diğerlerinin hazır olması epey zaman alacak. Yaser, Berk İsmail’i aratıyor… 
Geride kalan üç maçta da rakiplerinden daha zayıf görüntü veren Sakaryaspor, hedefini gerçekleştirmekten çok uzakta kaldı. 
Yeni kurulan takımın, oyuna her zaman dahil olan taraftar desteğinden mahrum kalmaları da ayrıca handikap.
Son saniye golü olmasaydı Abdullah Ercan’ın durumu tartışılacak ve “üç maç sonra gönderirim” diyenler, bugün hoca arayışında olacaktı.
Sakaryaspor camiası böylesi başarısızlıklar karşısında gerek taraftarı gerekse yönetimleri ile teknik direktöre fazla şans vermezdi. 
Geçmişe bakacak olursak bu maçtan sonra hoca gönderilmeliydi. Ancak yönetim içerisindeki dağınıklık, karşı duruşlar hoca göndermeye bile engel olduğu bu yönde bir merci dahi olmadığı ifade edilmekte.
Tuzla maçı bence dönüm maçı olacak. Bazen sil baştan başlamak gerek… Önümüzdeki haftanın puansız sonucu, işi sil baştan başlatacağa benziyor… 
KARAR DEFTERİ
Sakaryaspor’un karar defteri kayıpmış. Bunu dile getirenler, bu defteri ele geçirmeleri halinde neler yapacak kim bilir. 
Karar defterine seçilenler yazılmıştır belki ama herhangi bir karar yazıldığını sanmıyorum. 
Görev dağılımlarının bile karar altında olduğunu sanmıyorum. Bu derece birbirinden sakınan, birbirleriyle ayrı düşen bir yönetim var Sakaryaspor’da. 
Bu yüzden o karar defteri çok mecbur kalmadıkça kolay kolay çıkmaz ortaya…
NOT: Bu yazının yazıldığı saatlerde Abdullah Ercan’ın görevi devam ediyordu.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...