GÖZÜN AYDIN SAKARYASPOR

5 Aralık 2019, Perşembe - 11.23

TEMEL YÜREK

Sakaryaspor’da geç de olsa kervan yolda düzülmeye başlandı… Sezon başı çalkantıları, epey zarar vermişti Sakaryaspor’a. 
Önceki yönetimler, yönetmekten uzak kalınca yerini Cumhur Genç başkanlığında kurulan yeni yönetime bırakmak zorunda kaldı. 
Cumhur Başkan, Suat Kaya ile bu işin olmayacağına inanmaktaydı. Futbolculardan gelen sinyal de bu doğrultuda olunca, Kaya cebine konulan iki maaşla yolcu edildi… 
Ardından 6 oyuncu kadro haricine alındı. Şimdi de 6 artılar tespit edilmekte. Sanırım bu iş de bitti…
Sıra, boş kalan teknik adamlığa geldiğinde birçok isim gündeme geldi. Sağdan soldan epey isim önerenler olsa da akıllardaki tek isim Şaban Yıldırım idi. O olsun, bu olsun diyenler boşuna çırpınmaktaydı. 
11 maçlık periyot da 3 galibiyetli karnesinden hoşnut olmayan Sarıyer yönetimi dün öğle saatlerinde Yıldırım’ı resmen gönderdiğinde bir resmi açıklamada Sakaryaspor’dan geldi.
Sonunda beklenen gelişme ile Şaban Hoca defalardan sonra bir kez daha göreve getirildi. Zaten şehirde oluşan Şaban Yıldırım algısının üzerine gitmeyi, Yönetim göze alamazdı.  
11 maçta 3 galibiyetli bir başka teknik adam getirilmeye kalkışılsaydı ne yapardın sorusu ile sıkça karşılaştım bu aralar. 
Bu soruyu soranlar da gönülden Sakaryasporlu evel Allah. Haklılar endişe duymakta. Başta ben olmak üzere karşı çıkıp, eleştirenler çok olurdu. 
Ama Şaban Yıldırım Sakarya’nın, Sakaryaspor’un evladı. Onun bir ayrıcalığı var bu şehirde. Başarıları var, dikkat buyrun hatırı sayılır feragatları var… 
Sarıyer yönetimindeki dostumla görüşmemizde karşılıklı espri kattık birbirimize. “Ne o yaa! Mourinho’yu bekler gibi bekliyorsunuz Şaban hocayı” dediğinde ben de “O, Sakaryaspor’un Alex Ferguson’u” dedim gülüştük. 
Evet. Doğrusu ve yanlışı ile Şaban Yıldırım, düzülmeye başlanan şampiyonluk kervanın başına tekrar geçti. 
Şimdi bir kez daha birlik beraberlik zamanı. Sakaryaspor’un asıl hedefi üst lige direkt çıkmak. Bunun için de ara transferde hedefi bulan ciddi hamleler yapması gerekiyor. 
Ayrıca kulüp bulmaları söylenen futbolculara birkaç isim daha eklendiğinde onların maddi yükleri nasıl kaldırılacak veya TFF’de yeni borçlar mı oluşacağı da merak edilmekte. 
Giden de gelen de alacaklı oldu her daim… TFF’de temizlenen alacaklı dosyaları yine üst üste koymaya yeltenilecekse bu işin tadı tuzu kaçar… Umarım tadı-tuzu kaçırmasınız.
Şaban hocam hayırlı olsun. Başarılar dilerim.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...