YAŞAM HABERLERİ Bu haber 574 kez okundu
12 Ağustos 2020, Çarşamba - 10.26

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland, düşük ücret karşılığında Marina Vize Başvuru Merkezi güvencesiyle vizesini alarak seyahat edebileceğiniz Asya ülkelerinden bir tanesidir. 65 milyon nüfusu bulunan ülkeye giriş yapılabilmesi için turistik vize başvurusunda bulunmanız halinde, başvurunuza üç gün içerisinde yanıt verilecektir. Ticari faaliyetler, yatırımcı vizesi, oturma izni, evlilik vizesi, çalışma vizesi gibi farklı türlerde başvurularınızı konsolosluklara gerekli evraklarla yapabilirsiniz.

Tayland Vizesi almak için Pasaport ve çok sayıda evrak hazırlamak yerine firmamızla iletişime geçen müşterilerimize, tüm süreci çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirme imkanı tanıyoruz. Toplamda 90 günlük turistik seyahat için vize alabilir veya Tayland’a vize almak için firmamıza başvurduğunuzda, hangi vize tipinde giriş izni istediğinizi belirtebilirsiniz. Türkiye’de Tayland Konsolosluğu ve büyükelçiliği ile gerçekleştirilen işlemler, sadece iş günlerinde vize çıkarılacak şekilde sürdürülüyor. Tayland’a gitmek için evraklarınızı ulaştırmamızın ardından, sadece üç iş gününün ardından vizeye sahip olacaksınız.

Tayland Vizesi Nasıl Alınır?

Tayland vizesi ücreti turistik, ticari, evlilik, çalışma gibi seyahat türlerinde farklı vize sürelerine göre düzenleniyor. Turistik faaliyetler için 90 günlük vize süresi belirlenmiş fakat eğitim ile ticari faaliyetlerde Tayland vizesi başvurusu farklı ücretlerde, özel belgeler kullanılarak gerçekleştirilebiliyor.

  • Tayland’a gidilmek istendiğinde vizenin alınabilmesi için pasaportun, toplamda en az 9 ay boyunca geçerli olması gerekiyor. Firmamız tarafından yapılan başvurularda ülkeye girişte vize süresi 3 aylık olarak alınabiliyor. Vizenin bitiş tarihinden itibaren pasaportun geçerli olması gereken tarih ise en az 6 ay olarak belirlenmiştir.
  • Türkiye’de bulunan Tayland konsoloslukları hafta içi her gün açık olduğu için, sadece iş günlerinde üç iş günü içerisinde vizeniz çıkarılabiliyor. Banka hesabınızda bulunması gereken tutar, turistik seyahatler için ülke tarafından 800 Dolar olarak belirlenmiştir.
  • Tayland vizesi işlemleri için turistik vize başvurularında farklı, ticari ve evlilik vizesi alınmak için yapılacak başvurularda farklı belgeler talep ediyoruz. Belgeleri eksiksiz olarak firmamıza göndermeniz halinde, Tayland vizesi örneği ile gösterildiği gibi, sizin bilgilerinizin bulunduğu vizeye sahip olursunuz.

Tayland Vize Çeşitleri

Tayland’a vize çeşitlerinden herhangi biriyle seyahat edebilmek için firmamızla canlı destek veya telefondan iletişime geçebilir, süreç hakkında bilgi alabilirsiniz. Tayland’a vize danışmanlığı ile ilgili vermiş olduğumuz hizmetlerde müşterilerimizden talep edilecek olan turistik, ticari, evlilik vizesi, çalışma vizesi belgelerini belirtiyoruz.

Belgeleri postayla firmamıza yollamalarını ve bu sayede kendilerinin uğraşmasına gerek kalmaksızın, işlemleri en kısa süre gerçekleştirmeyi taahhüt ediyoruz. 100 Dolar karşılığında üç iş gününün sonunda çıkarılacak olan turistik vize tipinde olduğu gibi, diğer vize tipleri için de başvurabilir ve ülkeye gidebilirsiniz.

Tayland Turist Vizesi: Turistik gerekçeler öne sürerek Türkiye’den Tayland’a seyahat etmeniz için vize alma zorunluluğunuz bulunuyor. Almanız gerekli olan vizede 90 gün süreyle ülkede kalmanıza izin veriliyor. Turistik vize tipinin ülkeye tek giriş izni bulunurken, bu vizenin çıkarılması ise ortalama üç gün sürüyor. Toplam ödenmesi gereken ücret tüm başvuru süreci ve evrak düzenleme çalışmaları da dahil olmak üzere 160 Dolar olarak belirlenmiştir.

Tayland Çalışma Vizesi: Çalışmak üzere Tayland’a yolculuk yapmak isteyen bireyler için verdiğimiz hizmette pasaport, Tayland vizesi başvuru formu gereklidir. Tayland’da konaklayacağınız otele yaptıracağımız rezervasyon ve uçak bileti rezervasyonuyla ilgili belgeler de dosyadaki yerini alacaktır. Konsolosluğa göndereceğimiz dosyada, çalışmak üzerine Tayland’a gitmek isteyen bireyler için özel olarak oluşturulmuş belgeler bulunuyor.

Tayland Eğitim Vizesi: Eğitiminizi sürdürmek için Tayland’a gitmek isterseniz, ülkede bulunan ve eğitiminizi denk okulda sürdürebileceğiniz kurumlardan davet almanız gerekiyor. Tayland’da bulunan, eğitiminizle denk bir okulla görüşerek davetiye göndermelerini talep edebilirsiniz. Okul tarafından davetiye gönderilmesinin ardından, öğrenci belgesi, pasaport, başvuru formu, banka hesap cüzdanı, konaklayacağınız yerin adresi, uçak rezervasyonu belgelerini firmamıza gönderebilirsiniz. İşlemler eğitim vizesi üzerinden gerçekleştirilerek, 6 aya kadar vizeyle ülkede kalmanız sağlanacaktır.

Tayland Evlilik Vizesi: Türkiye’de veya diğer ülkelerde, Tayland vatandaşı olan kişiyle evlenmeniz halinde artık vize başvurunuzu evlilik vizesi üzerinden yapabilirsiniz. Oturum izniyle birlikte evlilik vizesi başvurularının Tayland kurallarına uygun bir şekilde yapılması, eşin ikamet bilgilerinin, vatandaşlık belgesi fotokopisinin, evlilik cüzdanının bulunması gereklidir. Bu evrakları firmamıza göndermenizin ardından, belgeleriniz incelenecek ve başvuru için gerekli olan diğer evraklar eklenerek pasaport ile başvuru formunda yer alan bilgilerdeki gibi vize başvurusunda bulunulacaktır.

Tayland Express Vize: Konsolosluklar tarafından, Tayland’a gitmek isteyen bireyler için özel olarak üç iş gününde vize çıkarılabiliyor. Bordo pasaportlu olan bireylere yönelik çıkarılan özel vizelerde süre kısaltılmıyor. Başvurunuzu yaptıktan sonra en geç üç günün ardından vizenizle ilgili karar verilmiş ve ülkeye giriş yapılmasına dair izin açıklanmış olacaktır.

Tayland Ticari Vize: Tayland’da iş kurmak veya herhangi bir kuruluşa ortak olmak isteyen bireyler tarafından, Türkiye’de bulunan firma bilgilerine dair belgeler talep ediliyor. Aynı zamanda, hangi firmayla Tayland’da ticaret yapılacağının bilinmesi için, Tayland’da bulunan firmanın son aylardaki gelir vergisi, hizmet verdiği iş kolu, firma görevlisinin pasaport fotokopisi, ticaret davetiyesi talep ediliyor.

Tayland’a gidecek olan kişilerden de konsolosluk tarafından pasaport, kimlik fotokopisi, başvuru formu, banka hesap cüzdanı bilgileri, 2 adet fotoğraf, eksiksiz doldurulmuş seyahat formu bulunması gereklidir. Marina Vize Başvuru Merkezi aracılığıyla ticari faaliyetlerinizi bu belgeleri hazırladıktan sonra firmamıza teslim edebilir ve konsoloslukla iletişime geçmemizi sağlayabilirsiniz.

 

 

Marina Vize Başvuru Merkezi Başvuru Merkezi

Aksaray Mahallesi Teceddüt Sokak

No:19/3 Fatih/İstanbul

Tel:0212 530 04 25

Mobil:0538 954 74 58

E-Mail: info@marinavize.com

Web: https://www.marinavize.com

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...