KÜLTÜR HABERLERİ Bu haber 1261 kez okundu
6 Ağustos 2011, Cumartesi - 14.16

Taraklı'da kültürlü günler

Taraklı Belediyesi 7. ramazan kültür etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen sakaryalı fotoğraf sanatçısı servet sezgin'in 'benim taraklı'm' adlı dia gösterisi dün akşam taraklı han sofrası'nda gerçekleştirildi

Taraklı'da kültürlü günler

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman, Marmara Ü. İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Mehmet Erkal, Sagüsad Başkanı Müjgan Zaman, fotoğraf sanatçısı İ. Arzu Açıkel, tyb şb başkanı Fahri Tuna ve taraklılı sanatseverlerin büyük ilgi ile izlediği dia gösterisinde sanatçı sezgin, 'içten' ve 'dıştan' bakışla çektiği taraklı fotoğrafalrıyla gönülleri mestetti. Soru-cevaplarla ve anılarla zenginleşen ve kahkalara karışan dia gösterisinde fotoğraflardaki mekânlarla ilgili sorulara doğru cevap veren izleyicilere anında kitap hediyeleri takdim edildi.

Gençlerin ve bayanların da ilgi söterdiği dia gösterisinin sonunda servet sezgin izleyenlere sürpriz yaparak 'suriye' konulu dia gösterisini de sunarken, büyük beğeni topladı.

Dia gösterisi Özkaraman'nın sanatçı Servet Sezgin'e teşekkür mahiyetinde bir taraklı evi maketi hediye edereken söylediği 'servet beyi hemşeri gördüğümüzden taraklı'dan evlendirdik' esprisi, sezgin'in de 'çok ödülüm, plaketim, belgem oldu ama ilk defa ev'lendiriliyorum. bu evi hep saklıyacağım' sözleri ve kahkahalarla sona erdi.
 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...