EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1062 kez okundu
7 Haziran 2015, Pazar - 14.12

SYMBOL BÖLGEYE HİTAP EDECEK

Doğu Marmara’da Kocaeli, Sakarya, Bursa, Yalova, Düzce ve Bolu illerine hitap edecek olan Symbol Alışveriş Merkezi tanıtıldı.

SYMBOL BÖLGEYE HİTAP EDECEK

Kocaeli’nde, yaklaşık 210 bin metrekare alanda 65 bin metrekare alışveriş merkezi, 43 bin metrekare VM Medical Park Hastanesi, 207 oda, 504 yatak kapasiteli Hampton by Hilton Oteli, bin 171 kişi oturma kapasiteli kongre ve gösteri merkezi, 670 kişilik balo salonu, sinemalar ve sosyal tesisleri ile Avrupa boyutlarında dev bir AVM yapıldı. D-100 karayolu üzerinde önemli bir cazibe merkezi olacak Symbol AVM’de dünya markaları yer alacak ve yaklaşık 3 bin kişi istihdam edilecek.
SORUNSUZ ALIŞVERİŞ
Kavan Şirketler Grubu Başkanı Cengiz Kavan, projeyi gerçekleştirirken ulaşım ve trafik sorununu göz önünde bulundurduklarını ifade ederek “Bu projeyi önce rüyalarımda planladım. Şimdi gerçekleştirme zamanı geldi. Yaklaşık 700 milyon lira yatırım yapıldı. Mimari konsept geliştirme, kiralama ve pazarlama yöntemleri esiksiz planlandı. 4 ay gibi kısa sürede tamamlanma aşamasına geldik”  dedi.
DÜNYA MARKALARI
Toplantıda Cengiz Kavan’ın yanı sıra Medical park Hastanesi Genel Müdürü Necip Kozalı, Türkmall Başkan Yardımcısı Murat Sekmen, Ever Yönetim Kurulu (Hilton) Başkanı Selen Ersü, Symbol Genel Müdürü Yavuz Güler de hazır bulundu. i inşaatı için sökülerek Toyotasa Acil Yardım Hastanesi bahçesine yerleştirilecek. Çalışmalar tamamlandığında robot yardımlı yürüme imkanlarını sunan fizik tedavi ve rehabilitasyon ağırlıklı bir hastane daha hizmete sunulmuş olacak” diye konuştu.

 

 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...