EĞİTİM HABERLERİ Bu haber 1050 kez okundu
11 Ağustos 2020, Salı - 12.10

Süs Bitkiciliği Festivali'ne öğrenciler de katılacak

Sapanca Kırkpınar sahilinde gerçekleştirilecek 3. Sakarya Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali'ne öğrencilerin de katılması için İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile protokol imzalandı.

Süs Bitkiciliği Festivali'ne öğrenciler de katılacak

İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Sakarya Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Yaşar ve Festival Koordinatörü H. Remzi Adıyaman arasında imzalanan protokol kapsamında Sakarya’daki öğrenciler 16-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek festivale katılma imkânı bulacak.
Festival alanında tahsis edilecek İl Millî Eğitim Müdürlüğü standında misafir edilecek öğrencilere peyzaj mimarları eşliğinde “Bitki Ekimi” eğitimleri verilecek.
Festivalin Koordinatörü H. Remzi Adıyaman pandemi sebebiyle maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına hassasiyet gösterileceğini belirterek festival süresince bitki eğitimlerinin verileceği öğrencilerin festival alanındaki oyun grupları ve workshoplara katılımlarının da sağlanacağını ifade etti.

1/1
Süs Bitkiciliği Festivali
Süs Bitkiciliği Festivali'ne öğrenciler de katılacak


Sakarya İli Süs Bitkileri Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet Yaşar, festivale katılacak süs bitkisi yetiştiricileriyle ilgili çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek öğrencilerin katılımının sağlanacağı İl Millî Eğitim Müdürlüğüyle imzaladıkları protokolün hayırlı olmasını diledi.
Okulların açılmasıyla ilgili her türlü hazırlığın ilimiz genelinde yapıldığını ifade eden İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, çocuklarımıza yönelik akademik eğitimlerin yanı sıra hayata dair uygulamalı çalışmaları da çok önemsediklerini belirtti. İlimizde düzenlenen Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali'nin de bu anlamda öğrencilerimiz için güzel bir fırsat olduğunu söyleyen Durmuş, festivalin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek hayırlı uğurlu olmasını diledi.

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...