Sakaryaspor’u yalnız bırakmayın!

2 Temmuz 2020, Perşembe - 00.00

SÜLEYMAN DOĞRU

Salgın sürecini bahane ederek ağzının suları aka aka federasyonun kapısında yatan ve liglerin oynanmaması için elinden gelenin fazlasını yapan kulüplerin isteği maalesef oldu. 

Federasyon liglerin tescil edilmesine ve bu tescil edilmenin detaylarının sonra açıklanmasına hükmetti. Yaklaşık 1 buçuk aydır ligler oynanacakmış gibi çalışan, sıcaklara, imkansızlıklara, sakatlıklara rağmen durmayan Sakaryaspor’un bir yıllık emeklerini bu yamyamlara yedirmemek hem Sakaryaspor yönetiminin hem de Sakaryalı siyasilerin en büyük görevidir. 

Sezon başında yaşanan olumsuzluk tablosunun yıkılmasıyla ayaklanan ve küme düşme potasından şampiyonluk yarışına dahil olan yeşil siyahlı şanlı arma, ellerini ovuşturarak federasyonun kararının keyfini süren sözde kulüp temsilcilerinin önünde savunmasız bırakılmamalıdır. Sakaryaspor ile şehrin siyasileri geçmişte yaşadıkları sorunları bir kenara bırakarak, bu kişilere karşı kulübün haklarını sonuna kadar aramalıdır. 

Burada sadece heba olan 1 sezondan bahsetmiyoruz. Burada Mersin’den, Bursa’dan üzüntüyle ve hayal kırıklığıyla dönen yeşil siyah sevdalılarının bir sene daha hayallerini ötelemesinden bahsediyoruz. Burada maçlarda canını dişine takan, takımı ayakta tutan, takımın neredeyse tamamına ağabeylik eden Oğuz Çalışkan’ın emeklerinden bahsediyoruz. 

Burada kariyerinin en iyi sezonlarından birini geçiren, defalarca sakatlık yaşayan ama forma aşkıyla geri dönen Berk İsmail’in emeklerinden bahsediyoruz. Burada kapı kapı gezen forma satan, proje bulmaya çalışan, zaman zaman yanlışlar yapsalar da kulüp için çalışan Başkan Cumhur Genç’in emeklerinden bahsediyoruz. 

Aylardır Sakaryaspor’un sadece bugünü için değil, yarını için de proje üreten çabalayan ve emek veren, özel programlar ve çalışma metotlarıyla takımı hazırlayan Şaban Yıldırım’ın emeklerinden bahsediyoruz.

Liglerin başlamayacağına oldukça emin olan ve aylardır antrenmanlara bile başlamayan, futbolcularını daha 2 gün önce yeni toplayan ve lige kadar hazır olamayacaklarından emin olan bu güruh, 55 gündür antrenman yapan bu çocukların, bu ekibin hakkını bu kadar kolay yiyememeli! 

Sizlere sesleniyoruz sayın siyasiler! 

Sakaryaspor’u yalnız bırakmayın. Sakaryaspor’un hakkını yedirmeyin. Yaşanan tüm olumsuzlukları, yanlışlıkları ve küskünlükleri kenarı bırakın. Gün Sakaryaspor için birleşme günü. 

Tüm Yorumlar

Zafko54
2 Temmuz 2020, Perşembe - 09.16

Kalemine sağlık cok iyi yazmışsın.

2 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...