Bu mağlubiyet yönetime yazar

3 Eylül 2019, Salı - 13.44

SÜLEYMAN DOĞRU

Yeni sezon öncesi krizlerle boğuşan ve her gün farklı bir durumla gündeme gelen Sakaryaspor, yeni sezona da maalesef hayal kırıklığı ile başladı. İlk maçımıza Velimeşe karşısında çıktık ama kadromuz 2019 model değil, 2018 modeldi. Geçtiğimiz seneki kadrodan fireler de verdiğimizi düşünürsek, genç takviyeli bir kadro ile sahaya çıktık.
Maç boyunca tecrübe eksikliğini hissettik. Her şeyden önce şunu söylemeliyim ki, bu mağlubiyetin sorumlusu ne genç oyuncular, ne teknik heyet ne de başkasıdır. Yaklaşık 1 buçuk aydır transferi açamayan, oyuncuların lisansını çıkaramayan, lige eksikliklerle başlamaya Abdullah Ercan’ı mecbur eden yönetimdir. 
Elindeki en iyi kadroyla çıktı Abdullah Ercan maça. İlk golü saçma bir şekilde hatadan yedik. Adam direkle verkaç yapıp golü attı bizim defansın bakışları arasında. Cevap verdik vermesine ama yine hücumda etkili olamadık. Tüm bunlara basit top kayıpları da eklenince oyunun kontrolü sık sık elimizden kaydı gitti. Zaman zaman iyi oynadığımız bölümler oldu ama bu bölümlerde de hücum varyasyonlarını sonuca bağlayamadık.  Genç oyuncular elinden gelenin fazlasını yaptı bence. Hataları oldu tabi, ama bu hatalar tecrübe eksikliğindendi. 
Umut’u beğendim ben genel olarak. Hareketliydi ve birden fazla pozisyonda oynadı. Gerçi çok fazla oyuncumuzun maç içinde yeri değişti. Abdullah Ercan Hacı Ömer’den o kadar memnun değildi ki, oyuna stoper Cihat’ı alıp defans oyuncumuz Ümit Yasin’i forvet hattına gönderdi. Görkem sağ beke geçti, Ferit ikinci yarının büyük bölümünü sağ açık oynadı. 
Taraftarın eksikliğini de hissettik tabi. Mesela 1 penaltı pozisyonu ve sayısız korner taç pozisyonu vardı hakemin kararsız kaldığı. Taraftarımız olsa bu kadar kolay bu kararlardan vazgeçer miydi? Bilemiyorum. Tatangalar’ın eksikliğini hissettik maalesef…
Sonuç olarak ne konuşursak konuşalım, ne yazarsak yazalım, sezona 3 puan kaybıyla başladık. Ne takıma ne hocaya ne de hakeme kızamıyorum. Bence bu puan kaybının tek sorumlusu lisansları yetiştiremeyen, transferi erken açamayan yönetimdir. Bu mağlubiyet yönetime yazar. Biz transferlerle bu maça çıksak en az 3 farkla kazanırdık. Velimeşe’nin oyununu da gördük çünkü. Umarım hatalarını önümüzdeki süreçte telafi eder ve bu şehrin hak ettiği şampiyonluğu bize getirirler. 
Yeni sezonun Sakaryasporumuz için hayırlı olmasını diliyor, sağlıklı, sakatlıksız, sonu şampiyon olacak bir sezon geçirmemizi diliyorum… 

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...