Baskıyı yendik

23 Ekim 2020, Cuma - 01.26

SÜLEYMAN DOĞRU

Baskıyı yendik

Pazarspor maçıyla beraber 4 maçlık galibiyet hasretimize son verdik. Üst üste 3 beraberlik ve ardından gelen Vanspor mağlubiyeti takımın üstünde büyük bir baskı oluşturmuştu. Sadece takımın değil yönetimin de üzerinde inanılmaz bir baskı vardı. Olası bir beraberlik veya mağlubiyette radikal kararlar almak zorunda kalacaklardı. Şükür ki o baskıyı ve stresi alınan 3 puanla kaldırdık. Turgutlu’nun da kaybetmesiyle bizim için kârlı bir hafta oldu.

Maç içerisinde sergilediğimiz oyuna gelirsek... İlk devreye istekli başladık başlamasına ama ortaya bir şey koyamadık. Suni bir iki pozisyon yakalasak da öyle çok net bir gol pozisyonuna giremedik. Kenar ortaları maalesef etkisiz kalıyor. Rasgele, ezbere yapılan ortalar kısa olan rakip defansına rağmen bir türlü yerini bulmadı. O yerini bulmayan ortalardan biri ile penaltıyı da kazandık zaten. Topun başına geçen Muhammet Reis tam penaltıyı atacakken Pazarspor kaptanı gelerek kalecisinin kulağına bir şeyler fısıldadı. Büyük ihtimalle Reis’in çoğunlukla penaltıları kalecilerin sağına attığını söyledi. Bunu fark eden Muhammet Reis kaleciyi ve topu ayrı köşelere yolladı. Bu golün ardından bence maçın en güzel görüntüsü tüm takımın İsmail Ertekin’e koşup ‘Bizim hocamızla hiçbir sorunumuz yok’ mesajını vermesiydi. Kaptan Oğuz tribündeki oyuncuları bile gol sevincine davet etti ki takım bir arada olabilsin diye.  Bu görüntü oynadığımız futboldan daha güzeldi.

İkinci yarıya Pazarspor baskılı başlamak istedi. Kazanılan serbest vuruşta bulunan golde hem barajın hem de kaptan Oğuz’un hatası olduğunu söyleyebiliriz. Oğuz böyle pozisyonları normalde çok kolay çıkarırdı. Nazar boncuğu olsun diyelim.

Bu golün ardından Sakaryaspor haftalardır görmek istediğimiz oyunu sahnelemeye başladı. Rakip alanda iyi top yaptık ve sağlı sollu ataklarla rakibi bunaltmaya başladık. Sonunda da Mehmet’in ortasında Ali Özgün’ün 2 stoper arasından vurduğu kafa ile yeniden öne geçtik.

Bu gol takımın üzerindeki stresi de kaldırdı bir nevi bence. Çünkü bu sezon ilk kez bir maçta 2 gol birden attık. Gerçeği konuşmak gerekirse Pazarspor son iki maçını kazanmasına rağmen aman aman iyi bir takım değil. Maç boyunca defans hattını çok önde tuttular. Özellikle savunma arkası koşullarda isabetli paslar atsaydık sonuç daha farklı olurdu. Çok hata yapan bir takım görüntüsü verdiler. Hücum yönünden de zayıf kaldılar diyebiliriz. Yani konu şuraya geliyor yine. Biz mi iyiydik yoksa rakip mi kötüydü?

Sorunun cevabı ne olursa olsun, sonuç olarak üzerimizdeki baskı kalktı. Bence bu maçın ardından oyuncuların stresi de azalmaya başlar. Artık daha rahat bir oyun ortaya koyabilirler. Sezon başından beri zaman ihtiyacımız olduğunu söylüyorduk. O zamanı bir şekilde geçirdik ve bu haftalara geldik. Artık zaman değil, seri galibiyetlere ihtiyacımız var. Kazanmaya devam etmeli ve zirveye doğru tırmanmalıyız. Çünkü Sakaryaspor’un olması gerektiği yer orasıdır.

Tüm Yorumlar

Reis
23 Ekim 2020, Cuma - 08.34

Haydi sakaryaspor artık şahlan be!!!

0 0 YANITLA

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...