ÜNİVERSİTE HABERLERİ Bu haber 1934 kez okundu
26 Mart 2020, Perşembe - 16.49

SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ), atölye ve laboratuvar eğitimlerini de 30 Mart itibarıyla videolarla verecek

SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek

SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, dünyayı sarsan koronavirüse karşı devletin topyekün mücadele içerisinde olduğunu, kendilerinin de eğitim öğretim kısmındaki çabaya tüm güçleriyle destek verdiklerini söyledi.  YÖK'ün aldığı kararın ardından uzaktan eğitim için çalışmalara başladıklarını aktaran Sarıbıyık, üniversite bünyesinde bulunan yaklaşık 24 bin öğrenciye yönelik uzaktan eğitimle maksimum faydayı sağlamaya yoğunlaştıklarını ifade etti. 

1/3
SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek
SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek


Öğrencilerin, bu zor sürecin farkında olmaları gerektiğine işaret eden Sarıbıyık, şu değerlendirmede bulundu: "Öğrencilerimiz süreci hassasiyetle takip etsinler, evde kalsınlar, uzaktan eğitim alsınlar ama mutlaka irtibatta kalsınlar. Bu faydayı üretirsek bundan sonraki süreci de bir şekilde planlayabiliriz. Uygulamalı bilimler üniversiteyiz ve mottomuz, 'Bilgiyi beceriyle birleştiren üniversite.' Bütün beceriyi uzaktan eğitimle karşılayamayacağımızın da farkındayız. Sürecin normale dönmesi durumunda her türlü tedbiri alacağız. Öğrencilerimizin bilgi beceri ve yetkinliklerinin tam olarak mezun olmalarını sağlayacağız. Burada hiçbir öğrencimizin mağdur olmaması için çalışıyoruz ve bu çalışmalarımızı da hızlı bir şekilde yürüteceğiz." 

2/3
SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek
SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek


EN AZ ZAYİAT
Rektör Sarıbıyık, vize ve final sınavlarını ilerleyen süreçte planlayacaklarını ancak arzularının, tüm sınavları yüz yüze yapmak olduğunu kaydetti.  Öğrencilerin asla mağdur edilmeyeceğini vurgulayan Sarıbıyık, herkes üzerine düşeni yapması halinde sürecin en az zayiatla atlatılacağını sözlerine ekledi. 
Üniversite bünyesinde oluşturulan ekiple 600 dersin çekimlerine başlayan SUBÜ, öğrencilere teorik derslerin yanı sıra atölye ve laboratuvar ortamındaki uygulamaları da aktaracak. 

3/3
SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek
SUBÜ ‘uzaktan’ devam edecek

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...