EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 936 kez okundu
18 Kasım 2014, Salı - 11.49

STB İLE BİTAV İŞBİRLİĞİ

Sakarya Ticaret Borsası (STB) ile Bilimsel ve Teknik Araştırma Vakfı (BİTAV) arasında işbirliği ve koordinasyonun inşası ve geliştirilmesinde önemli bir adım olan işbirliği protokolü imzalandı.

STB İLE BİTAV İŞBİRLİĞİ

AR-GE ÇALIŞMASI
Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete imzalanan protokolle ilgili olarak yaptığı açıklamada “Sakaryalı olarak Sakarya doğası ve stratejik konumu ile özel bir şehir olmasına rağmen zamana ve değişen şartlara göre önceliklerini belirlemede, mevcut siyasi gücünü sosyo-ekonomik güce dönüştürmede yetersiz kalmaktadır.  Bunun içinde AR-GE çalışmalarına ayrılan maddi kaynağı artırmak ve bu kaynakları hızla projeye dönüştürmek gerekmektedir. Ülkemizin AR-GE sinde önemli yer tutan TÜBİTAK’ın Bilim Kurulu’nun çağrısı ile kurulmuş olan BİTAV’layaptığımız iş birliğinde ilimiz ve bölgemiz adına güzel kazanımlar ortaya çıkacaktır.” dedi.
ÜÇÜNCÜ TARAF
Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Mete “Bu protokol kapsamında Borsamız BİTAV’la birlikte proje yazıp yürütülmesi gerçekleşecektir. Ayrıca Sakarya Ticaret Borsası üyelerinin talepleri doğrultusunda üyelerimizle BİTAV arasında ’Güvenilir 3. Taraf’ rolü üsteleneceğiz” İfadesinde bulundu.
KATKI SAĞLAYACAK
BİTAV Genel Sekreteri Reşat Kadayifçiler ise, “İki köklü kurumun işbirliğinde ortak akıl çerçevesinde imzalanan protokol, Sakarya’nın 2023 vizyonuna katkı sağlayacak çalışmalar hedeflemektedir. BİTAV olarak amacımız kendi içine kapalı izole yapılar değil tüm ülkeye hizmet eden kurumların inşasına katkıda bulunmaktır. Bu anlamda bu protokolü çok fazla önemsiyoruz” dedi

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...