EKONOMİ HABERLERİ Bu haber 1211 kez okundu
24 Mart 2020, Salı - 17.32

STB Başkanı Sarı; Çalışanını koru!

STB Başkanı Adem Sarı, işletme sahiplerine seslendi; “Çalışanını koru, istihdamını düşürme, ihtiyacın olan kaynak kısa çalışma ödeneğinde.”

STB Başkanı Sarı; Çalışanını koru!

Sakarya Ticaret Borsası (STB) Yönetim Kurulu Başkanı Adem Sarı konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı tedbirlerin alındığı bir dönemde, üyelerimizin sıkıntı ve önerilerini tepe kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine iletmiştik. Birlik olarak odalar, borsalar ve sektör meclislerinden gelen sorunları ve önerileri talepler doğrultusunda ilgili kamu kurumlarımıza ilettiğimiz talepler sonuçlanmıştır.
Üyelerimizden gelen sorun ve önerileri iletmeye, sorunlara çözüm bulmaya yönelik çalışmalara devam edeceklerini söyleyen Sarı ayrıca yeni tip koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen tüm işletme ve girişimcilere çağrıda bulundu; ‘Çalışanını koru, istihdamını düşürme, ihtiyacın olan kaynak kısa çalışma ödeneğinde. Başvuruları başlayan çalışma http://iskur.gov.tr adresinde detaylı bilgileri yer alıyor. Hem sağlık hem de ekonomi anlamında bugünleri birlikte atlatacağız” dedi.

1/1
STB Başkanı Sarı; Çalışanını koru!
STB Başkanı Sarı; Çalışanını koru!

YORUM EKLE

Haberler

Haber aranıyor...

Köşe Yazıları

Köşe yazısı aranıyor...