YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

Sakarya Olimpik Yüzme Havuzunda yapılan Okul Sporları Gençler Yüzme İl Birinciliği müsabakaları sona erdi.

SPOR 14.01.2017, 12:10 14.01.2017, 12:10
YÜZME İL BİRİNCİLİĞİ SONA ERDİ

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ‘in katılımı ile seromonisi yapılan Yüzme İl Birinciliği final yarışları ile tamamlandı. Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları biriminin düzenlediği Gençler Yüzme yarışlarına katılım yüksekti.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından açılış seromonisindekonuşan Yüzme İl Temsilcisi Haluk Önem , yüzme müsabakalarına katılan tüm sporculara teşekkür ederek başarılar diledi. Önem, müsabakaları yakından takip eden Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel’e yarışlar hakkında bilgi verdi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Son derece zevkli ve çekişmeli geçen müsabakalar sonrasında 15-18 bayanlar 100 metre serbest stilde Sakarya Anadolu Lisesi öğrencisi Betül Reyhan Küçük  şampiyon, Özen Sakarya Uğur And.Lisesi Raha İnci Yenihayat, Sakarya Anadolu Lisesi öğrencisi Duygu Kıratlı 3.oldu.

15-18 yaş erkekler 100 metre serbest stilde Şehit Erol Olçok And.Lisesi öğrencisi Mehmet Ekrem Engin şampiyon, Özel AdaBilim Anadolu Lisesinden Ali Gaffar Çakar 2. , Enka Anadolu Lisesinden Cem Berkay Koçer 3. , 15 -18 yaş bayanlar 50 metre kurbağalamada Sakarya Doğa Anadolu Lisesinden Rehyan Betül Küçük şampiyon, Ö.Sakarya Uğur And. Lisesinden Melek Yolcu 2., Mithatpaşa Anadolu Lisesinden Hande Sivişoğlu 3. Oldu.

15 -18 yaş erkekler 50 metre kurbağalamada Özel Şahin Anadolu Lisesinden Berk Şimşek şampiyon, Enka Anadolu Lisesinden  Berkin Beleroğlu 2.,Ö.Doğu Marmara MTA. Lisesinden Emre Yıldır 3. Oldu.

15 -18 yaş bayanlar 6 x 50 metre serbest sitilde Zeynep Çenay, SuennurKayalak, Begüm Uzun, Miraç Akçakara, Melek Yolcu ve Rana İnci Yenihayat’tan oluşan Özel Sakarya Uğur Anadolu Kız Takımı şampiyon oldu.

Erkekler 6 x 50 metre serbest Sitilde Ahmet Akman, Ömer Gedikoğlu, M.Çağrı Sarıkaya, Selman Ertürk, Batuhan Coşkuner, O.Furkan Ercan ‘dan oluşan kadrosu ile Atatürk Anadolu Lisesi şampiyon olurken, Şehit Erol OlçokA.Lisesi 2. Oldu.

Erkekler 50 metre kelebekte Şehit Erol Olçok A. Lisesinden Engin Mehmet Ekrem şampiyon, Enka Anadolu Lisesinden Ömürcan Aydın 2., Sakarya Doğa Anadolu Lisesinden Kaan Coşkun 3. Oldu.

Bayanlar 50 metre kelebekte Anka Kolejinden Mervenur Uslu , Ö.Sakarya Uğur A.Lisesinden Rana İnci Yenihayat 2., yine aynı okuldan Zeynep Çenay 3. Oldu.

Erkekler 100 Metre sırtta Enka Anadolu Lisesinden Ömürcan Aydın şampiyon, Özel AdabilimA.Lisesinden Ali Gaffar Okkan 2., Şehit M.Fatih Safitürk S.Lisesinden Ahmet Nureddin Çobanlar 3. Oldu.

Bayanlar 100 Metre sırtta Sakarya Doğa Anadolu Lisesinden Duygu Kıratlı şampiyon, Enka Anadolu Lisesinden Azra Kuden 2.,Ö.Sakarya Uğur A.Lisesi Zeynep Çenay 3. Oldu.

Erkekler 100 Metre kelebekte Şehit Erol Olçok And.Lisesinden  Ekrem Engin Mehmet şampiyon, Enka And.Lisesinden Cem Berkay Koçer 2. , Sakarya Doğa Anadolu Lisesi Kaan Coşkun 3. Oldu.

Bayanlar 100 Metre kelebekte Özel Sakarya Uğur A.Lisesinden Rana İnci Yenihayat şampiyon,  Anka Kolejinden Mervenur Uslu 2., Özel Sakarya Uğur A.Lisesinden Zeynep Çenay 3. Oldu.

Erkekler 50 Metre sırtta Enka Anadolu Lisesinden Ömürcan Aydın şampiyon, Ö.Mefkure T. Lisesinden Furkan Akça 2.,Ö.Adabilim A. Lisesinden Ali Gaffar Çakar 3. Oldu.

Bayanlar 50 Metre sırtta Sakarya Doğa A.Lisesinden Duygu Kıratlı şampiyon, Anka Kolejinden Mervenur Uslu 2., Enka Anadolu Lisesinden Azra Kuden 3. Oldu.

Erkekler 200 metre serbest stilde Ö.S.Kolejinden Ahmet Mintaz şampiyon, Enka A.Lisesinden Mertcan Kahveci 2., Yusuf Özen 3. Oldu. Bayanlar 50 Metre serbest sitilde Sakarya And. Lisesinden Reyhan Betül Küçük şampiyon, Duygu Kıratlı 2. , Enka A.Lisesinden Azra Kuden 3. Oldu.

Erkekler 50 Metre serbest sitilde Şehit Erol Olçok A.Lisesinden Ekrem Engin Mehmet şampiyon, Enka A.Lisesinden Ömürcan Aydın 2.,Ö.Mefkure T. Lisesinden Furkan Akça 3. Oldu.

Bayanlar 100 metre kurbağalamada Sakarya Doğa A.Lisesinden Reyhan Betül Küçük şampiyon, Atatürk And.Lisesinden Merve Aybüke Şen 2.,Ö.Sakarya Uğur A.Lisesinden Melek Yolcu 3. Olurken, erkekler 100 metre kurbağalamada Enka And. Lisesinden Cem Berkay Koçer şampiyon, Ö.Şahin A. Lisesinden Berk Şimşek 2., Enka A.Lisesinden Berkin Beleroğlu 3. Oldu.

Bayanlar  200 metre serbest stilde  Özel Sakarya Uğur A.Lisesinden Rana İnci Yenihayat şampiyon olurken, Erkekler 4 x 50 metre karışıkta Ömürcan Aydın, Berkin Beleroğlu, Cem BerkayKoçer, Yusuf Özen’den oluşan Enka And. Lisesi şampiyon, Özel Şahin And .Lisesi 2. Oldu.

Yorumlar (0)
banner59
16
açık
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Beşiktaş 40 84
2. Galatasaray 40 84
3. Fenerbahçe 40 82
4. Trabzonspor 40 71
5. Sivasspor 40 65
6. Hatayspor 40 61
7. Alanyaspor 40 60
8. Karagümrük 40 60
9. Gaziantep FK 40 58
10. Göztepe 40 51
11. Konyaspor 40 50
12. Başakşehir 40 48
13. Rizespor 40 48
14. Kasımpaşa 40 46
15. Malatyaspor 40 45
16. Antalyaspor 40 44
17. Kayserispor 40 41
18. Erzurumspor 40 40
19. Ankaragücü 40 38
20. Gençlerbirliği 40 38
21. Denizlispor 40 28
Takımlar O P
1. Adana Demirspor 34 70
2. Giresunspor 34 70
3. Samsunspor 34 70
4. İstanbulspor 34 64
5. Altay 34 63
6. Altınordu 34 60
7. Ankara Keçiörengücü 34 58
8. Ümraniye 34 51
9. Tuzlaspor 34 47
10. Bursaspor 34 46
11. Bandırmaspor 34 42
12. Boluspor 34 42
13. Balıkesirspor 34 35
14. Adanaspor 34 34
15. Menemenspor 34 34
16. Akhisar Bld.Spor 34 30
17. Ankaraspor 34 26
18. Eskişehirspor 34 8
Takımlar O P
1. Man City 36 83
2. M. United 36 70
3. Leicester City 36 66
4. Chelsea 36 64
5. Liverpool 35 60
6. West Ham 36 59
7. Tottenham 35 56
8. Everton 35 56
9. Arsenal 36 55
10. Leeds United 36 53
11. Aston Villa 35 49
12. Wolverhampton 35 45
13. Southampton 36 43
14. Crystal Palace 35 41
15. Burnley 36 39
16. Newcastle 36 39
17. Brighton 36 38
18. Fulham 36 27
19. West Bromwich 35 26
20. Sheffield United 35 17
Takımlar O P
1. Atletico Madrid 36 80
2. Real Madrid 36 78
3. Barcelona 36 76
4. Sevilla 36 74
5. Real Sociedad 36 56
6. Real Betis 36 55
7. Villarreal 36 55
8. Celta de Vigo 36 50
9. Athletic Bilbao 36 46
10. Granada 36 45
11. Osasuna 36 44
12. Cádiz 36 43
13. Levante 36 40
14. Valencia 36 39
15. Deportivo Alaves 36 35
16. Getafe 36 34
17. Huesca 36 33
18. Real Valladolid 36 31
19. Elche 36 30
20. Eibar 36 30